Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/_europejskie_drogi/_news/20/0/832/europejskie_drogi_____rad.html

EUROPEJSKIE DROGI – radio Pomorza i Kujaw

Polecamy Państwu wysłuchanie audycji Wojciecha Sobocińskiego pt. "Europejskie drogi", które cyklicznie nadawane są w środy o 12,15 na antenie Polskiego Radia Pomorza i Kujaw. 

 

Audycja z 14 grudnia 2016 r. tematycznie związana z  kolejną debatą o polskiej przworządności i inicjatywą posła Janusza Zemke, by przenieść - z wrażliwej w Polsce daty 13 grudnia - termin tej debaty.

http://www.radiopik.pl/125,1,europejskie-drogi

***

Audycja z 26 października 2016 r., w której analizowano sytuację przygotowania i ostatecznie odrzucenia umowy handlowej między Unią Europejską a Kanada (CETA). Swoje weto wyraziła Walonia.

http://www.radiopik.pl/125,1,europejskie-drogi

***

Audycja z 24 lutego 2016 r. , w której regionalni europosłowie oceniali w swych wypowiedziach z Brukseli wyniki szczytu unijnego w sprawie ewentualnego wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
i obniżenia zasiłków dla dzieci polskich emigrantów zarobkowych

http://www.radiopik.pl/125,16,24-lutego

***

Audycja z 11 listopada 2015 r. nadana w dniu Święta Niepodległości z udziałem europosła Janusza Zemke, który rozmawiał z redaktorem Wojciechem Sobocińskim przez łącza radiowe z Brukseli, gdzie trwała jednodniowa sesja plenarna Parlamentu Europejskiego.

http://www.radiopik.pl/42,596,11-listopada

***

Audycja z 16 września 2015 r. zawierała w swej głównej części rozmowę z europosłem Januszem Zemke na temat sposobów radzenia sobie w Europie z napływającymi codziennie migrantami z krajów dotkniętych wojnami i biedą z Afryki Północnej, Bliskiego Wschodu i Bałkanów.

http://www.radiopik.pl/42,551,16-wrzesnia-europejskie-drogi

***

Audycja z 22 kwietnia 2015 r., z udziałem posła Janusza Zemke, w której rozmawiano o fali imigrantów do krajów Europy. Dramatyczne wydarzenia na Morzu Śródziemnym, gdzie utonęło ponad 800 nielegalnych imigrantów, sprawiły, że zostanie zwołany szczyt Rady Europejskiej. Chodzi o wypracowanie metody przeciwstawienia się napływowi mieszkańców Afryki północnej do Europy. Wiadomo, że organizatorzy tego nielegalnego przemytu ludzi wspierają finansowo działania terrorystyczne Państwa Islamskiego. Czy Unii uda się przeciwstawić temu zjawisku? Jakie zamierza podjąć kroki? Czy w Polsce także mogą pojawić się uchodźcy z Afryki? Z posłem rozmawiał redaktor Wojciech Sobociński.

http://www.radiopik.pl/42,444,22-kwietnia-europejskie-drogi

***

Audycja z 11 marca 2015 r., w której dominował temat uregulowań prawnych dla użytkowania tzw. dronów, czyli bezpilotowych samolotów. W obszernej wypowiedzi posła Janusza Zemke zawartych jest wiele ciekawych informacji, gdyż poseł jest jednym z członków kilkuosobowego zespołu Parlamentu Europejskiego, który pracuje nad przepisami regulującymi uzytkowanie dronów w przestrzeni powietrznej Europy:

http://www.radiopik.pl/42,0,publicystyka

Audycja z 18 lutego 2015 r. z rozmową z europosłem Januszem Zemke na temat sytuacji na Ukrainie po porozumieniach w Mińsku oraz o skuteczności sankcji Unii Europejskiej wobec Rosji:

http://www.radiopik.pl/42,0,publicystyka

Audycja z 14 stycznia 2015 r. z udziałem posła Janusza Zemke na temat zwalczania terroryzmu i zagrożeń, jakie niesie migracja ludności i wielokulturowość w Europie:

http://www.radiopik.pl/42,374,14-stycznia