Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/_kursy/_news/16/3/903/kolejna_grupa_dzieci_uczy.html

Kolejna grupa dzieci uczy się języka angielskiego

Program bezpłatnych kursów języka angielskiego dla dzieci z uboższych rodzin – inicjatywa europosła Janusza Zemke – dociera do różnych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim.

W miniony czwartek, 24 marca br., zajęcia w ramach kursu Learning English is Fun zainaugurowano w podbydgoskim Trzcińcu.

Trzciniec to niewielka osada położona kilka kilometrów od Bydgoszczy w gminie Białe Błota. Dzięki życzliwości pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Białych Błotach stworzona została grupa dzieci, która raz w tygodniu będzie uczęszczać na bezpłatne lekcje z języka angielskiego.

Z kolei z inicjatywy posła Janusza Zemke udało się namówić do współpracy lektora – Katarzynę Gapińską, która zgodziła się wspomóc maluchy z Trzcińca w nauce języka angielskiego.

Podczas pierwszego spotkania dzieci otrzymały podręczniki do nauki języka oraz przybory i materiały plastyczne, które ułatwią im aktywne uczestnictwo w lekcjach. Zajęcia będą odbywać się w świetlicy GOPS o wdzięcznej nazwie „Jagódka” i potrwają do końca roku szkolnego.

Przy okazji warto dodać, że Trzciniec to na razie najmniejsza miejscowość w naszym regionie, w której odbywają się zajęcia w ramach kursu Learning English is Fun.

Tomek Puławski
fot. Ania Siergiej

Trzciniec, 28 marca 2011 r.