Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/0/4299/bydgoszcz__europosel_j__z.html

Bydgoszcz. Europoseł J. Zemke wsparł wydanie biuletynu na 56-lecie TWK

7.10.2017 Bydgoski Oddział Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem obchodził 56-lecie swojej działalności. To święto wszystkich podopiecznych TWK, ale także dr. Sylwestra Nowaka, który jest założycielem stowarzyszenia w Bydgoszczy.

Dr Sylwester Nowak całe życie wspiera osoby niepełnosprawne, kierując się przesłaniem Ericha Segala "Każdy człowiek zasługuje na pełną uwagę drugiego człowieka”.Z okazji rocznicy wręczone zostały społecznikom z TWK odznaczenia państwowe, Medal Prezydenta Bydgoszczy oraz Złote Odznaki TWK. W uroczystości uczestniczyły Iwona Waszkiewicz zastępca prezydenta Bydgoszczy i Paulina Wenderlich dyrektor generalny Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy.Jednym z wyróżnionych był dyrektor biura poselskiego Janusza Zemke, radny bydgoski Ireneusz Nitkiewicz, który otrzymał Złotą Odznakę TWK.
Chcę podziękować, gdyż zostałem odznaczony Złotą Odznaką TWK, to dla mnie naprawdę duże wyróżnienie. Dzisiejsza uroczystość, to radość podopiecznych i ich rodzin, ale też i przygotowania całej ekipy TWK (m.in. Marlena, Maria, Izabela, Ewa, Miłosz). Wspólnie z dr Sylwestrem opracowaliśmy Biuletyn na 56-lecie, którego korektę zrobili Jagoda i Tomasz. Wydanie biuletynu wsparł poseł Janusz Zemke. Był piękny tort od Cukierni Rem Marco. Całość odbyła się w gościnnych wnętrzach No 1 Restaurant & Wine – relacjonuje I. Nitkiewicz.

Fot. Aurelia Ratajczak

Bydgoszcz, 7 października 2017 r.