Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/217/317/kolejne_dzieci_ucza_sie_a.html

Kolejne dzieci uczą się angielskiego - tym razem w Chełmnie

7 kwietnia br. w siedzibie Punktu Informacyjnego posła Janusza Zemke
w Chełmnie odbyły się pierwsze zajęcia kursu
j. angielskiego "Learning English is Fun".
 

Wzięło w nich udział dziesięcioro dzieci pochodzących z rodzin objętych pomocą chełmińskiego ośrodka pomocy społecznej. Chełmno jest już siódmym miastem w naszym regionie, gdzie odbywają się kursy języka angielskiego dla dzieci. Do tej pory kursy rozpoczęły się w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku, Grudziądzu, Inowrocławiu oraz w Gniewkowie.

Pierwsza lekcja była okazją do przywitania się i zapoznania
dzieci ze sobą oraz z prowadzącą zajęcia. Dzieci z uśmiechami na twarzach przedstawiały się i pytały o swoje imiona, a wszystko to odbywało się oczywiście w języku angielskim.

Dzieci chętnie przystąpiły do nauki i korzystając z podręczników, które zostały dla nich przygotowane, poznawały nazwy kolorów. Następnie określały kolory poszczególnych przedmiotów. Najlepszą zabawą okazało się opisywanie kolorów swojego ubrania. Kto jest w stanie wymienić jak najwięcej kolorów?

Zajęcia upłynęły w sympatycznej atmosferze, co mogą potwierdzić uśmiechy na twarzach małych uczniów i pytania, co będziemy robić na następnej lekcji. Kolejne zajęcia poświęcone będą słówkom kojarzonym z przyborami szkolnymi oraz podstawowym informacjom o wybranych krajach europejskich.

Zajęcia odbywać się będą przez najbliższe 3 miesiące w każdą środę o godzinie 16.00.

Kamila Przybyszewska (prowadząca zajęcia)
Foto: Tomasz Puławski

Chełmno, 8 kwietnia 2010 r.