Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/234/54/konferencja_prasowa_europ.html

Konferencja prasowa europosła Janusza Zemke

12 października br. europoseł Janusz Zemke spotkał się w swoim bydgoskim biurze poselskim z dziennikarzami. Spotkanie było okazją do oficjalnego zainaugurowania pracy eurodeputowanego w województwie kujawsko-pomorskim. W konferencji prasowej wzięła także udział posłanka KP Lewica Anna Bańkowska.


Podczas spotkania z przedstawicielami lokalnych mediów, Janusz Zemke krótko przedstawił charakter swojej aktywności w Parlamencie Europejskim. Poseł zaprezentował także założenia i plany pracy własnej na okres sprawowania mandatu eurodeputowanego. Mówiąc o działalności w komisjach Parlamentu Europejskiego, Janusz Zemke podkreślił, że zamierza szczególnie angażować się w prace komisji transportu i turystyki, gdyż są to dziedziny niezwykle ważne z punktu widzenia naszego regionu.


Znaczną część konferencji europoseł poświęcił przedstawieniu własnych pomysłów na działalność w regionie. Janusz Zemke podkreślił, że bardzo zależy mu na dotrzymaniu obietnic składanych w czasie kampanii wyborczej, dlatego też szczególnie zadbał o stworzenie w regionie silnej struktury biur poselskich (w 5 dużych miastach) i punktów informacyjnych w powiatach, które umożliwiałyby skuteczne oddziaływanie i stały kontakt z problematyką europejską w różnych jej aspektach w województwie kujawsko-pomorskim.


Poseł przedstawił również założenia programu staży dla wyróżniających się w nauce studentów z uczelni województwa kujawsko-pomorskiego. Jak zaznaczył eurodeputowany, możliwość stworzenia młodym ludziom szans rozwoju była dla niego jednym z głównych bodźców do kandydowania do PE. Staże europejskie będą odbywać się w krajowych i zagranicznych biurach posła i będą stażami płatnymi. Stażyści w biurach w Brukseli i Strasburgu otrzymają miesięcznie 1000 euro, natomiast stażyści w biurach krajowych otrzymają 200 euro.


Spotkanie z dziennikarzami Janusz Zemke wykorzystał także do ogłoszenia pierwszego konkursu plastycznego dla młodzieży szkolnej zawierającego odniesienia do związków regionu z UE, w którym nagrodami za zwycięstwo będą wyjazdy do Brukseli.


Na zakończenie konferencji głos zabrała posłanka Anna Bańkowska. Komentując ostatnie wydarzenia na krajowej scenie politycznej, posłanka z zażenowaniem stwierdziła, że ostatnie miesiące to okres całkowicie zmarnowany dla prowadzenia prac legislacyjnych w polskim parlamencie.

(tp, fot. Michał Naskręt, filmik Łukasz Religa, Bydgoska Gazeta Internetowa)

Bydgoszcz, 12 października 2009 r.