Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/3/4907/radziejow__viii_regionaln.html

Radziejów. VIII Regionalny Przegląd Muzyczny "King of the Stage"

23.02.2019 W Radziejowie odbył się VIII Regionalny Przegląd Muzyczny "King of the Stage", w którym uczestniczyło 55 wykonawców, uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Gospodarzem konkursu był Zespół Szkół Mechanicznych im. Józefa Piłsudskiego w Radziejowie.

Wykonawcy prezentowali się w ramach ustalonych kategorii, odnoszących się do rodzaju szkoły oraz występu solowego lub zespołowego.

Nad fachową oceną artystyczną czuwało jury, któremu przewodniczyła Beata Lipska – absolwentka Szkoły Muzycznej we Włocławku. Ponadto w składzie jury byli: Kamila Sikorska – muzyk, nauczyciel Szkoły Muzycznej w Radziejowie oraz Mateusz Grzesiak – absolwent ZSM, dwukrotny laureat I miejsca, zdobytego na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej Legionowej przy Centralnej Bibliotece Wojskowej w Kielcach, III miejsca w ogólnopolskim konkursie Młode Talenty w Bydgoszczy, II miejsca na Ogólnopolskim Zlocie Szkół im. Józefa Piłsudskiego oraz wyróżnienia na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Francuskiej w Radziejowie.

Po wysłuchaniu prezentacji wszystkich uczestników przeglądu, jury ogłosiło następujący werdykt:GRAND PRIX

SOLIŚCI w kategorii szkoła podstawowa i gimnazjalna

SOLIŚCI w kategorii szkoła ponadgimnazjalna

ZESPOŁY/DUETY

Podobnie jak w latach ubiegłych przegląd „KING OF THE STAGE“ wspierał poseł Janusz Zemke.
21 lutego 2019 r. w kolejnym 8. finale uczestniczyli asystenci posła – Ireneusz Nitkiewicz (dyrektor biura poselskiego w Bydgoszczy) oraz Tomasz Mokos.

Nagrody ufundowane przez posła Janusza Zemke wręczył laureatom Ireneusz Nitkiewicz:

Za zainteresowanie posła tą doroczną imprezą kształcącą kulturę muzyczną młodzieży – wystosowano do Janusza Zemke specjalne podziękowanie.


Fot. Sylwester Wojciechowski i Tomasz Mokos

nim