Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/aktualnosci/_news/1/7/4708/przyjezierze__z_usmiechem.html

Przyjezierze. Z uśmiechem do losu

13.07.2018 W piątek, 13 lipca br. miła niespodzianka oczekiwała na przebywających na specjalnym turnusie w Przyjezierzu dzieci i członków Towarzystwa Walki z Kalectwem w Bydgoszczy.
 

Za sprawą „Społecznika Roku 2017” Ireneusza Nitkiewicza (bydgoskiego radnego i dyrektora biura poselskiego Janusza Zemke) oraz grona jego przyjaciół, jak Tomek Mokos czy radny Jakub Mendry udało się zorganizować dzieciakom niezwykłe atrakcje.

Było wspólne malowanie obrazów i specjalne zajęcia rekreacyjne. Największą radość sprawiło wspólne z rodzicami zjeżdżanie i zabawy na zamkach-dmuchańcach, które udostępnił Jakub.

Dla niektórych z uczestników pokonanie drogi pod górę (z ofiarną pomocą Miłosza) było nie lada wyczynem, ale zjazd (szczególnie dla poruszających się na co dzień na wózkach) wynagradzał wysiłek i wyzwalał szczerą radość.

Pomimo deszczowej pogody udało się jeszcze wykąpać w jeziorze.
– Przyjezierze – to miejsce, gdzie jeździłem z rodzicami na wczasy w dzieciństwie. Od 2 lat jeżdżę na chwilę odpocząć i nieść radość ekipie z Towarzystwa Walki z Kalectwem, z którym utrzymuję bieżące  kontakty – mówi Irek Nitkiewicz. – Serdeczne podziękowania kieruję do młodych ludzi, takich jak: Ewelina, Klaudia, Oliwia, Iwona i Miłosz. Bardzo mi pomogli. Od tygodnia pomagają na tym turnusie i organizują super zajęcia. Dziękuję także posłowi Januszowi Zemke za lizaki, które przekazał dla dzieciaków – uzupełnia Irek Nitkiewicz.

Przyjezierze, 13 lipca 2018 r.