Janusz Zemke
  • UWAGA członkowie grupy ZEMKE TEAM! 23 lutego poseł Janusz Zemke w swoim biurze w INOWROCŁAWIU wylosował dwa adresy e-mail, których właścicieli zaprosi na wyjazd do STRASBURGA (1-5 kwietnia br.). Są to: wiestryb@...pl oraz michalw1948@...pl * GRATULUJEMY!

Komunikaty

*23 lutego br. o godz. 19,oo zapraszamy do oglądania "Faktów" w TVN, Wypowiedź posła Janusza Zemke nagrano na inowrocławskiej ulicy do jednego z materiałów publicystycznych.

* 23 lutego br. poseł Janusz Zemke przebywa na spotkaniach w powiatach mogileńskim i inowrocławskim, m.in.:
#Strzelno
  godz. 10.00 – 12.00 – poseł odwiedził Szkołę Podstawową im. Mikołaja Kopernika w Ciechrzu, gdzie realizowany był projekt nauki języka angielskiego dla dzieci "Learning English is Fun"

– Janusz Zemke spotkał się z uczniami Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Dałkowskiego, w którym zrealizowano niedawno europejski projekt "Raising our voice through debate"



#Inowrocław
  godz. 12.30 – 14.00 – spotkanie z uczniami III LO im. Królowej Jadwigi, którzy realizują rozszerzony program „Wiedzy o społeczeństwie”, fot. Tomasz Mokos



  godz. 15.45 – tradycyjnie już poseł dokonał losowania dwóch adresów e-mail osób, które należą do ponad 800-osobowej grupy ZEMKE TEAM. Wylosowani właściciele adresów wiestryb@...pl  oraz michalw1948@...pl zostaną zaproszeni przez posła na wyjazd do Strasburga w terminie od 1 do 5 kwietnia 2017 r., fot. Tomasz Mokos



  godz. 16.00 – poseł spotkał się z seniorami, uczestnikami kursów komputerowych „Komputer oknem na świat” w inowrocławskim biurze poselskim, fot. Tomasz Mokos



  godz. 16.30 – konferencja prasowa na temat inicjatyw podejmowanych przez posła Janusza Zemke w województwie kujawsko-pomorskim oraz apel o pilne rozpisanie przetargu na zakup śmigłowców szturmowych dla armii, w tym inowrocławskiej jednostki 56 Bazy Lotnictwa



  godz. 17.00 – spotkanie z działaczami lewicy, samorządowcami i członkami stowarzyszenia „Pokolenia Pomorza i Kujaw” w biurze poselskim

* Zapraszamy emerytów mundurowych do lektury publikacji w dwóch zakładkach strony posła Janusza Zemke: "Poradnik dla emerytów mundurowych", gdzie zamieszczane są i będą materiały przydatne do odwołań od decyzji ZER, będących konsekwencją tzw. ustaw dezubekizacyjnych oraz "Internauci piszą", gdzie znajdują się opisy, refleksje i komentarze osób dotkniętych skutkami tych ustaw.

* 21 lutego br. o godz. 17,30 z Brukseli poseł Janusz Zemke uczestniczył w "Debacie Jedynki" – programie Marka Mądrzejewskiego w Polskim Radiu. Rozmowa, z udziałem Wojciecha Skurkiewicza (PiS) i Czesława Mroczka (PO) dotyczyła modernizacji polskiej armii.

* 20 lutego br. poseł Janusz Zemke poproszony o wypowiedź dla "Faktów" TVN na temat ogłoszonego przez MON przetargu na śmigłowce dla polskiej armii, powiedział: "Mówi się wyłącznie o śmigłowcach specjalistycznych, o wielozadaniowych się wspomina, a o szturmowych w ogóle zapomniano".

* 18 lutego br. zapraszamy do oglądania:
# "Faktów po południu" TVN24, gdzie poseł Janusz Zemke odniósł się do porównania przez A. Macierewicza w Monachium katastrofy smoleńskiej do inwazji Rosji na Krym i agresji w Gruzji: "To oszustwo i hucpa". Krytycznie też poseł potraktował zapowiedź ogłoszenia przetargu przez MON na 16 helikopterów wielozadaniowych. Zbyt wiele niewiadomych pozwala spodziewać się braku efektów.

# "Faktów po Faktach" w TVN24, gośćmi programu o godz. 19,35 byli  Janusz Zemke i Paweł Kowal.

* 17 lutego br. poseł Janusz Zemke gościł w mediach. W swych wypowiedziach odnosił się do przyszłości Unii Europejskiej i NATO, zmian kadrowych w polskiej armii i roli NATO w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy samolotu pod Smoleńskiem:
– godz. 8,02 poseł był w radiu ZET jako  "Gość Radia ZET" u redaktora  Konrada Piaseckiego

– godz. 16,oo w "Faktach po południu" u red. Dagmary Kaczmarek-Szałko TVN24

– godz. 20,oo w telewizji Polsat News w programie red. Mariusza Ziomeckiego "Prawy do lewego"

– godz. 21,3o w TVN24 "Polska i świat", w programie red. Katarzyny Zdanowicz

* 15 lutego br. o godz. 19,oo i 21,15 poseł Janusz Zemke był gościem "Rozmowy dnia" w TVP Bydgoszcz, razem z europosłem PiS Kosmą Złotowskim. Zapraszamy do oglądania.

* 15 lutego br. Porozumienie CETA zostało przyjęte przez Parlament Europejski 408 głosami za, przy 254 głosach przeciw i 33 wstrzymujących się od głosu."Przyjmując CETA wybieramy otwartość oraz wzrost i wysokie standardy, w przeciwieństwie do protekcjonizmu i stagnacji. Kanada jest krajem, z którym dzielimy wspólne wartości oraz sojusznikiem, na którym możemy polegać. Razem możemy budować mosty zamiast murów. CETA będzie przykładem dla innych porozumień z krajami całego świata” – powiedział Artis Pabriks (EPP, LV), odpowiedzialny za CETA, przed głosowaniem. Zobacz wystąpienie posła J.Zemke na sesji PE

* 15 lutego br. o godz. 15,3o w siedzibie Parlamentu w Strasburgu, poseł Janusz Zemke uczestniczyć będzie w rozmowach z kierownictwem Ministerstwa Środowiska z szefem resortu Janem Szyszko. Temat spotkania: "Europejska polityka klimatu i środowiska".

* 14 lutego br. o godz. 10,oo w Strasburgu, poseł Janusz Zemke spotkał się z ministrem infrastruktury i budownictwa Andrzejem Adamczykiem w sprawie realizacji inwestycji infrastrukturalnych w Polsce z udziałem funduszy europejskich.
* 14 lutego br. Delegacja Polska SLD-UP wydała Oświadczenie w sprawie jutrzejszej debaty i głosowania nad przyjęciem umowy gospodarczo-handlowej między Unią Europejską a Kanadą (CETA). Posłowie z frakcji S&D głosować będą za odrzuceniem tej umowy. Przeczytaj dlaczego? TUTAJ

* Od 13 do 16 lutego br. w Strasburgu trwać będzie kolejna sesja plenarna Parlamentu Europejskiego. W środę, 15 lutego posłowie  odbędą debatę i głosowanie nad porozumieniem o wolnym handlu z Kanadą (CETA). Zobacz wystąpienie posła Janusza Zemke na sesji PE w tej sprawie. Z innymi tematami obrad zapoznaj się TUTAJ.

* 10 lutego br. w kalendarzu Janusza Zemke:
godz. 7,15 – poseł był gościem rozmowy "Poranka" TVN24 Biznes i Świat;


godz. 16,3o – Janusz Zemke weźmie udział w spotkaniu członków Związku Żołnierzy Wojska Polskiego we Wrocławiu.

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.