Janusz Zemke
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy “Komputer oknem na świat”. Zgłoszenia przyjmują biura poselskie Janusza Zemke w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Toruniu (tel. 736 83 29 27), Włocławku (tel. 736 83 29 28), Inowrocławiu (tel. 736 83 29 29), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Komunikaty

* 28 marca br. w programach "Polska i Świat" oraz "Dzień po dniu" TVN24, poseł Janusz Zemke wypowiadał się na temat zakupu śmigłowców dla polskiej armii.

"– Śmigłowców nie da się kupić z półki. Rok mniej więcej potrzeba na analizę dokumentów, bardzo ważne testy, a jeśliby to miały być śmigłowce nowe i nowoczesne, to trzeba je zrobić" – mówił poseł.

* 27 marca br. zapraszamy do oglądania zapisu w internecie programu  "Nowy dzień" w telewizji Polsat News, którego gościem był poseł Janusz Zemke. Wśród tematów, na które się wypowiadał była kolejna próba zakupu śmigłowców dla polskiej armii, komentarze polityków PiS o sfałszowanych wyborach D. Tuska na szefa Rady Europejskiej oraz  znaczeniu podpisanej przez premier deklaracji państw Unii w Rzymie.

* 25 marca br. obchodzona była 60. rocznica podpisania traktatów rzymskich. Po tragicznych skutkach drugiej wojny światowej traktaty rzymskie były kluczowym porozumieniem pomiędzy sześcioma krajami (podpisane przez przedstawicieli Belgii, Francji, Niemiec, Włoch, Luksemburga i Holandii), które połączyło ich los poprzez Europejską Wspólnotę Gospodarczą, czytaj dalej...

* Zapraszamy emerytów mundurowych do lektury publikacji w dwóch zakładkach strony posła Janusza Zemke: "Poradnik dla emerytów mundurowych", gdzie zamieszczane są i będą materiały przydatne do odwołań od decyzji ZER, będących konsekwencją tzw. ustaw dezubekizacyjnych oraz "Internauci piszą", gdzie znajdują się opisy, refleksje i komentarze osób dotkniętych skutkami tych ustaw.

* W dniach 20-22 marca br. odbywały się w Warszawie "Warsztaty dla ombudsmanów ds. Sił Zbrojnych" z państw OBWE, prowadzących postępowania ws. ochrony praw żołnierzy. Organizatorzy: Rzecznik Praw Obywatelskich, Biuro Instytucji Demokratycznych i Praw Człowieka OBWE oraz Centrum ds. Demokratycznej Kontroli nad Siłami Zbrojnymi – zaprosili posła Janusza Zemke do wygłoszenia wystąpienia inauguracyjnego, co miało miejsce w poniedziałek o godz. 10,oo, czytaj więcej...

* 19 marca br. o godz. 19,oo w radiu TOK FM, poseł Janusz Zemke uczestniczył w godzinnej audycji "Historie Polski" poświęconej polskiej drodze do NATO. Zapraszamy do posłuchania w internecie.

* 17 marca br. o godz. 19,40 poseł Janusz Zemke gościł w programie "Fakty po Faktach" TVN24, gdzie komentował konsekwencje zmian kadrowych w polskiej armii.

*15 marca br. ukazał się na łamach papierowego wydania "Expressu Bydgoskiego" obszerny wywiad z Ireneuszem Nitkiewiczem, bydgoskim radnym i dyrektorem biura poselskiego Janusza Zemke, w związku ze zwycięstwem w plebiscycie gazety i uzyskaniem tytułu "Bydgoszczanina Roku 2016", czytaj więcej... Jeszcze raz gratulujemy!

* Od 13 do 16 marca br. obraduje w Strasburgu Parlament Europejski. W agendzie posiedzenia – debata na temat Rady Europejskiej z 9-10 marca oraz Deklaracji rzymskiej, z udziałem szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska, przewodniczącego Komisji Europejskiej Jeana-Claude'a Junckera oraz  premiera Włoch Paolo Gentiloniego, więcej tematów TUTAJ.

* 9 marca br. o godz. 8,05 gościem na żywo "Nowego dnia z Polsat News" ze studia w Brukseli był poseł Janusz Zemke, który wyjaśnił w jakiej procedurze wyłania się nowego przewodniczącego Rady Europejskiej. Stwierdził, że Polska nie jest w stanie wstrzymać wyboru szefa RE, do czego dążą dziś politycy PiS.

* Obejrzyj filmik... jego konkluzją jest zaskakujące stwierdzenie, że kobiety musiałyby dziś zacząć pracę 10 lat wcześniej, by zarabiać tyle, co ich męscy rówieśnicy. Taka szokująca dedykacja na Dzień Kobiet...

* 8 marca br. – jak co roku, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet – Parlament Europejski zwraca uwagę na wybrany temat związany z aktywnością kobiet. W tym roku tematem wiodącym jest wzmocnienie sytuacji ekonomicznej kobiet. Obejrzyj infografikę i dowiedz się, w jakich obszarach konieczna jest poprawa.

* Uwaga czytelnicy "Expressu Bydgoskiego". Redakcja przygotowała konkurs, w którym nagrodą będzie wyjazd do Brukseli na zaproszenie posła Janusza Zemke. Konkursowa krzyżówka ukaże się w magazynowym wydaniu pisma 10 marca br. Warto przeczytać wywiad z posłem J. Zemke pt. "Bruksela, moje miejsca magiczne"

Błąd 404

Przepraszamy, wybrana strona nie istnieje.