Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/2/2247/nabor_kandydatow_na_europ.html

Nabór kandydatów na europejskie staże w biurach poselskich Janusza Zemke

Poseł Janusz Zemke ogłasza szósty już nabór kandydatów na staże europejskie w zagranicznych i krajowych biurach poselskich. Potrwa on do 27 maja br.

Do tego czasu kandydaci na stażystów powinni przesłać na adres e-mail: t.pulawski@onet.eu swoje CV oraz list motywacyjny. Każdy, kto prześle aplikację otrzyma za pośrednictwem poczty elektronicznej potwierdzenie przyjęcia dokumentów oraz informację o dalszym procesie wyboru kandydatów.

Program staży europejskich organizowanych przez posła Janusza Zemke rozpoczął się w październiku 2009 roku. Do tej pory w stażach uczestniczyło blisko 90 osób z regionu Kujaw i Pomorza, w tym aż połowa z nich przebywała na stażach w Brukseli i Strasburgu.

Podczas staży zagranicznych studenci mają okazję poznać „od środka” mechanizmy działania Parlamentu Europejskiego, uczestnicząc w posiedzeniach jego komisji oraz biorąc udział w wielu spotkaniach poświęconych kreowaniu polityki europejskiej.

W ramach staży krajowych stażyści biorą aktywny udział w bieżących pracach biur poselskich, odpowiadając za organizację wielu przedsięwzięć, między innymi takich, jak: kursy języka angielskiego dla dzieci, kursy komputerowe dla seniorów, bezpłatne porady prawne oraz konkursy wiedzy o Unii Europejskiej.

Staże w biurach europosła Janusza Zemke są skierowane do studentów z województwa kujawsko-pomorskiego, którzy studiują na uczelniach w regionie. Kandydaci na stażystów preferowani są spośród studentów określonych kierunków: politologii, stosunków międzynarodowych, bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa wewnętrznego, prawa, europeistyki, logistyki, transportu oraz turystyki i rekreacji.

Aplikujący o przyjęcie na staż powinni osiągać dobre wyniki w nauce (średnia min. 4,0), a także wykazywać się aktywnością społeczną i obywatelską, wykraczającą poza obowiązki akademickie. Warunkiem przyjęcia na staż będzie także dobra znajomość języka angielskiego.

Więcej informacji na temat eurostaży znajduje się w zakładkach na niniejszej stronie internetowej www.janusz-zemke.pl oraz w dołączonych poniżej plikach PDF.

Zainteresowanych zapraszam do zadawania pytań oraz przesyłania aplikacji na adres e-mail: t.pulawski@onet.eu w terminie do 27 maja 2013 r.


Tomek Puławski
asystent posła J. Zemke ds. staży europejskich

Bydgoszcz, 14 maja 2013 r.