Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/3/1898/ostatnie_w_tym_roku_stazy.html

Ostatnie w tym roku stażystki w Brukseli

Zbliża się koniec roku, dobiega też końca tegoroczna edycja studenckich eurostaży w biurach posła Janusza Zemke. 5 listopada br. swoją przygodę w Brukseli rozpoczęły dwie studentki – Natalia Gozdek i Monika Koziorzemska.

Natalia Gozdek pochodzi z Mroczy w powiecie nakielskim. Natalia jest absolwentką socjologii na Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy oraz studentką zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Interesuje ją działalność samorządów lokalnych oraz ich funkcjonowanie w obrębie możliwości stwarzanych przez Unię Europejską. Jak sama przyznaje, szczególnie ciekawym zagadnieniem jest pozyskiwanie funduszy europejskich i ich wpływ na poprawę jakości życia lokalnych społeczności. O tym jak ważne są to środki, Natalia miała okazję się przekonać, biorąc udział w pracach nad projektem Europejskiego Funduszu Społecznego dla szkół ponadgimnazjalnych powiatu nakielskiego.

Monika Koziorzemska pochodzi z Bydgoszczy. Jest absolwentką lingwistyki stosowanej na WSG w Bydgoszczy oraz politologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie kształci się na kierunku dyplomacja publiczna w Collegium Civitas w Warszawie.
Monika ma za sobą uczestnictwo w programie Erasmus i naukę we francuskim instytucie nauk politycznych Sciences Po w Bordeaux. Oprócz aktywności akademickiej, miała okazję odbywać praktykę w uniwersyteckiej telewizji internetowej UMK oraz być wolontariuszką podczas bydgoskiego festiwalu Plus Camerimage.

To już ostatnia para stażystek w Brukseli w roku 2012. Natalia i Monika będą pracowały w brukselskim biurze posła J. Zemke do 7 grudnia.

Warto dodać, że dobiegł także końca kolejny, piąty nabór kandydatów na studenckie staże europejskie. Już wkrótce odbędą się rozmowy kwalifikacyjne, po których do pracy w biurach posła zostaną zaproszeni kolejni studenci z Kujaw i Pomorza.

Tomek Puławski

Bydgoszcz, 12 listopada 2012 r.