Wydruk pochodzi ze strony: http://janusz-zemke.pl/inicjatywy_regionalne/_news/8/4/1659/studentki_z_woj__kujawsko.html

Studentki z woj. kujawsko-pomorskiego na stażu w Brukseli

Już trzecia w tym roku zmiana stażystów rozpoczęła pracę w biurze posła Janusza Zemke w Brukseli. Przez najbliższy miesiąc u boku eurodeputowanego pracować będą Barbara Dziewit oraz Paulina Ritter.

Barbara Dziewit mieszka w Łankowicach niedaleko Kcyni i jest studentką dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Barbara jest także absolwentką europeistyki na Politechnice Gdańskiej. Ponadto w ramach studiów miała okazję uczestniczyć w wymianie studenckiej i zdobywać nowe doświadczenia na niemieckim Univetsitat Bremen.


Paulina Ritter
pochodzi z Lisewa niedaleko Chełmna i obecnie studiuje zarządzanie na bydgoskiej Wyższej Szkole Bankowej. Paulina szczególnie podkreśla swoje zainteresowanie gospodarką międzynarodową, handlem oraz wewnątrzunijnymi stosunkami gospodarczymi, a swoją przyszłość wiążą z rozwijającą się gospodarką europejską.


Jednocześnie obie studentki zgodnie przyznają, że spośród zagadnień związanych z UE bardzo interesują je wewnętrzne mechanizmy funkcjonowania Unii Europejskiej oraz kreowania polityki wspólnotowej. Niewątpliwie staż w Parlamencie Europejskim będzie dla nich okazją do poznania tych mechanizmów oraz praw jakie rządzą integracją europejską.

Tomasz Puławski
asystent posła Janusza Zemke

Bydgoszcz, 7 maja 2012 r.