Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

W maju 2019 r. obywatele Unii Europejskiej wybiorą następny Parlament Europejski. W Polsce głosować będziemy 26 maja. To czas, by pokazać, że Twój głos też się liczy. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z informacjami...

Czytaj całość »

15 lat w Unii Europejskiej

Raport Instytutu in.europa pod redakcją Anny Radwan-Röhrenschef, Warszawa 2019 - http://ineuropa.pl/in15/

ZEMKEINFO na wybory do Parlamentu Europejskiego

* 6 maja 2019 r. ukazała się drukowana gazetka wyborcza Janusza Zemke, pt. ZEMKEINFO, a w niej podstawowe dane kandydata nr 2 na liście nr 3 Koalicji Europejskiej z województwa kujawsko-pomorskiego. A ponadto - kilka tekstów o działalności posła w minionych latach, odpowiedź: dlaczego kandyduje z KE, wiele zdjęć, test wiedzy o Unii. Zapraszamy do czytania.Tutaj w wersji elektronicznej. Na piknikach europejskich - w wersji drukowanej.

GALERIE FOTO

Obraz 4886

Uważam, że...

Europejska płaca minimalna

– Unia Europejska stworzyła wspólną przestrzeń gospodarczą. Ale – nazwijmy to tak – głębokość tej przestrzeni jest taka, że jej beneficjentami są przedsiębiorcy. Pracownicy w mniejszym stopniu – o ile nie wybiorą emigracji do bardziej rozwiniętych krajów UE.

Europejska lewica chciałaby, aby Europa stała się również przestrzenią wspólnych standardów socjalnych i standardów zatrudnienia, dlatego walczy o europejskie standardy w zakresie ochrony praw pracowniczych, czy obowiązkowych minimalnych płac i świadczeń. Wiele jest jeszcze w tym obszarze do zrobienia.

Pewnym rozwiązaniem mogłaby być europejska płaca minimalna. Pytanie - jak powinna być konstruowana – czy jako konkretna kwota, czy też dla różnych krajów, a może i regionów ważona w oparciu o ceny koszyka podstawowych artykułów?

Uważam, że dobrym pomysłem jest budowa płacy minimalnej w powiązaniu z realnymi w danym państwie kosztami utrzymania. Płaca minimalna w poszczególnych państwach powinna - moim zdaniem - wynosić, co najmniej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Janusz Zemke
Bydgoszcz,
20 maja 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 1654

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 2397

Licznik odwiedzin

20170313
Obecnie stronę przegląda
68 użytkownik(-ów)
 • RSS RSS: Aktualności
 • RSS RSS: Komunikaty
 • Wg CBOS - akceptacja obecności Polski w UE osiągnęła rekordowy od 2004 r. poziom 91 proc.; przeciwnych członkostwu jest obecnie tylko 5 proc. badanych. Pozytywne skutki integracji dla materialnych warunków bytu zauważa 78 proc. z nich, przeciwnego zdania jest 9 proc. *

Komunikaty

* 13 grudnia 2019 r. Odpowiadając na liczne zapytania, kiedy pojawi się kolejny kalendarz "Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke" - informuję, iż nie będąc już posłem, nie przygotowałem kalendarza na rok 2020. Jednocześnie zapewniam o najlepszych życzeniach zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, które kieruję do członków SLD, sympatyków lewicy oraz moich wyborców. Janusz Zemke

* 28 czerwca 2019 r. poseł Janusz Zemke przebywał w Bydgoszczy:
godz. 15,oo – spotkanie ze współpracownikami, asystentami w biurach poselskich

godz. 16,oo – udział w posiedzeniu Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD

godz. 17,oo – wojewódzkie seminarium nt. sytuacji lewicy w Unii Europejskiej, w którym uczestniczyli Włodzimierz Czarzasty przewodniczący SLD i Marcin Kulasek sekretarz generalny SLD, samorządowcy i działacze partii opraz organizacji lewicowych z województwa kujawsko-pomorskiego

* 9 czerwca 2019 r. podczas obrad Rady Krajowej SLD podziękowano członkowi RK SLD Januszowi Zemke za 30 lat posłowania w imieniu lewicy, wyświetlając zarazem jego filmik z gratulacjami dla nowo wybranych do Parlamentu Europejskiego z SLD i deklaracją dalszej pracy na rzecz tej partii. (Poseł Janusz Zemke przebywa obecnie poza granicami kraju).

* 4 czerwca 2019 r. na łamach "Gazety Pomorskiej" ukazał się wywiad z posłem Januszem Zemke, który na okoliczność 30 rocznicy Wyborów 4 czerwca 1989 roku - przeprowadził redaktor Maciej Czerniak. Zapraszamy do przeczytania.

* 1 czerwca 2019 r. redaktor Jarosław Reszka na łamach "Expressu Bydgoskiego" zamieścił tekst pt. "Jeden z najbardziej znanych bydgoskich polityków może odejść z podniesionym czołem", czytaj więcej...

* 30 maja 2019 r. – poseł Janusz Zemke poinformował, iż w związku z pytaniami - współpracę ze środowiskami mundurowymi przejmie od niego MAREK BALT, nowo wybrany eurodeputowany i wiceprzewodniczący SLD. "– Gorąco Marka rekomenduję, będę wspierał jego działania, podobnie jak dr Marek Tomczyk – mój dotychczasowy współpracownik w Brukseli" – napisał w komunikacie Janusz Zemke.

* 29 maja 2019 r. na łamach "Gazety Pomorskiej" ukazała się rozmowa z posłem Januszem Zemke pt. "To były raczej wybory krajowe", którą przeprowadził redaktor Roman Laudański, czytaj więcej...

* 27 maja 2019 r. poseł Janusz Zemke pogratulował Radosławowi Sikorskiemu i Kosmie Złotowskiemu zdobycia mandatów europosłów w programie "Zbliżenia" TVP3:

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* 24 maja 2019 r. – konferencja prasowa posła Janusza Zemke w biurze poselskim w Bydgoszczy, podsumowująca kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* Maj 2019 r. – w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego – to czas przeznaczony na spotkania przedwyborcze w województwie kujawsko-pomorskim. Terminów z kalendarza Janusza Zemke – ciąg dalszy:

– 26 maja w Bydgoszczy

 • godz. 21,oo – wieczór wyborczy w siedzibie bydgoskiego biura poselskiego przy ul. Paderewskiego 28/2

– 24 maja w Bydgoszczy

 • godz. 8,oo – rozmowy z mieszkańcami, targowisko, osiedle Leśne

 • godz. 10,oo – spotkanie z dziennikarzami w bydgoskim biurze poselskim, podsumowanie kampanii

– 23 maja w Koronowie i Bydgoszczy

 • godz. 9,oo – Koronowo, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 12,oo – debata kandydatów do PE, liderów list z woj. kujawsko-pomorskiego, ul. Gdańska 10 (dawne kino Pomorzanin). Organizator: Business Centre Club i dziennikarze regionalnych mediów.

 • godz. 16,3o - spotkanie z emerytami wojskowymi na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy

 • godz. 20,30 - udział w pierwszym meczu piłkarskiego mundialu dwudziestolatków U-20 na stadionie Zawiszy: Japonia - Ekwador

– 22 maja w Bydgoszczy

 • godz. 11,oo – spotkanie z działaczami PZERiI w restauracji "Tobiasz". Poseł Janusz Zemke był gościem XII Okręgowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bydgoszczy

 • godz. 12,o5 – debata kandydatów w wyborach do PE, radio Pomorza i Kujaw

 • godz. 17,oo – udział w Gali Inauguracyjnej X Bydgoskiego Festiwalu Nauki, w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego 1.

– 21 maja w Tucholi, Sępólnie Kraj., Mogilnie i Rogowie

 • od godz. 8.oo – Tuchola – targowisko, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 11,15 – Tuchola, plac Zamkowy 1 - konferencja prasowa z dziennikarzami lokalnych mediów

 • godz. 12,15 – Sępólno Kraj. – spotkania z mieszkańcami

 • godz. 14,15 – Mogilno – spotkania z mieszkańcami

 • godz. 18,oo – Rogowo – otwarte spotkanie z mieszkańcami

– 20 maja w Bydgoszczy

 • godz. 15,oo – Regionalna Konwencja Wyborcza KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni w Centrum PARIS

 • godz. 17,45 – Puls Trójki, Program 3 PR, z udziałem posła Janusza Zemke (ze studia w Bydgoszczy) i Sebastiana Kalety (PiS). W rozmowie z redaktorem Marcinem Pośpiechem - o minionym weekendzie w kampanii, rozbieżnych sondażach opinii wyborców i ostatniej prostej po mandat


 – 19 maja w Bydgoszczy i Warszawie

 • godz. 10,3o - giełda handlowa na obiektach KS "Chemik"
 • godz. 14,oo – udział w Festynie Rodzinnym na Osiedlu Leśnym, park przy ul. Modrzewiowej


– 18 maja w Grudziądzu i Wąbrzeźnie

 • godz. 10,oo – spotkanie z działaczami ZNP, ul. Żeromskiego 1;
 • godz. 11,oo – Piknik Europejski na placu w Parku Miejskim, na skrzyżowaniu ulic: Alei Wigury i Cegielnianej

 • godz. 15,oo – Wąbrzeźno Rynek – rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 16,30 – Przydwórz k. Wąbrzeźna - IV zlot klasycznych VW, czyli GarBusy i przyjaciele

 • godz. 18,oo Chełmno, Turniej Rycerski o Złotą Jaszczurkę, Osada średniowieczna, ul. Kościelna

– 18/19 maja w Grudziądzu i Bydgoszczy "Noc Muzeów"

 • Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnie w Grudziądzu, zabytkowa przepompownia

 • Muzeum Wojsk Lądowych, ul. Czerkaska w Bydgoszczy

 • Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

TO JUŻ BYŁO:

– 8 maja w Grudziądzu

 • spacer po mieście, briefing prasowy, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 16,oo – spotkanie z działaczami SLD, w siedzibie biura poselskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich

 • godz. 17,oo – udział w wernisażu wystawy Michała Hawełko "Grudziądz i okolice" oraz spotkaniu autorskim Wiesława Hawełko-Wizo z książką "Grudziądz jakim go widzę"

– 8 maja w Świeciu

 • spotkania z mieszkańcami

– 9 maja w Toruniu

 • godz. 11,oo – Centrum Targowe Park, ul. Bydgoska 3, spotkanie ze środowiskiem emerytów mundurowych

 • nagranie audycji dla radia PiK z red. Adrianą Andrzejewską

 • godz. 14,oo spotkanie z dziennikarzami w biurze poselskim przy ul. Mickiewicza 55

 • godz. 17,3o – spotkanie otwarte w Osiedlowym Klubie Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Kameleon" przy ul. Tuwima 9

– 10 maja w Bydgoszczy

 • godz. 11,oo – w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku przy Gdańskiej 187, poseł będzie gościem spotkania środowisk służb mundurowych, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

– 10 maja w Turzynie k. Kcyni

 • godz. 18,oo – Piknik Europejski w Stadninie Turzyn 2 (gmina Kcynia) na trasie Szubin – Kcynia

– 11 maja w Bydgoszczy

 •  spotkania z mieszkańcami - Wyspa Młyńska, Osiedle Leśne i Myślęcinek

11 maja w Minikowie

 • wystawa i targi "Lato na Wsi"


– 16 maja w Bydgoszczy i Żninie

 • godz. 11,oo – spotkanie ze spółdzielcami, Klub Orion, Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.

 • godz. 16,oo – Rynek w Żninie, rozmowy z mieszkańcami, nagranie audycji w Radiu Żnin

– 17 maja w Bydgoszczy i we Włocławku

 • godz. 10,oo – udział w otwarciu XII Międzynarodowej Wystawy Air Fair Show w Bydgoszczy, WZL nr 2 ul. Szubińska

 • godz. 16,oo – spacer po włocławskich bulwarach, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 17,45 – konferencja posła J. Zemke wspólnie z byłym prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim, który przyjedzie do Włocławka na zaproszenie posła J. Zemke, park na Słodowie, ul. Szpitalna, nagranie rozmowy dla TV Kujawy

 • godz. 18,oo – Piknik Europejski na strzelnicy PZŁ, Włocławek Ostrowy, wjazd od Al. Kazimierza Wielkiego;

  *** 

 

* 14 maja 2019 r.  poseł Janusz Zemke był gościem redaktora Piotra Maślaka w "Porannej Rozmowie" portalu Gazeta.pl 

* O godz. 20,oo poseł był uczestnikiem programu telewizji Polsat News "Polityka na ostro". Zapraszamy do oglądania w internecie!

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Refleksje wokół Okrągłego Stołu

– Ocena porozumienia okrągłostołowego jest różna. Bronią go ci, którzy w tym brali udział. Ale była grupa, która się z tym porozumieniem nie zgadzała. Uważała, że na żadne kompromisy z władzą, czyli w ich mniemaniu z komunistami, nie należy iść.

Była też grupa duża radykałów. Echa tego mamy dzisiaj. Jedni uważają, że ta zmiana ustroju w sposób pokojowy  na szczęście w Polsce bezkrwawa – potwierdziła mądrość ówczesnych elit i społeczeństwa. Dla radykałów u zarania tego ustroju jest zdrada. To spór, który trwa od trzydziestu lat i ja jestem w nim po stronie tych, którzy uważają, że na nasze szczęście te zmiany nastąpiły w sposób pokojowy, że nie powtarzaliśmy tego, co się działo na przykład w Rumunii.

Po doświadczeniach Budapesztu, czy praskiej wiosny, cały czas były obawy, że Rosjanie ruszą, gdyby w Polsce do czegoś doszło. Mówiono, że mogli wejść do Polski, ale przecież oni nie musieli wchodzić. Oni już tu byli. Mieli w Polsce i w NRD ponad 400 tysięcy wojska.

Byliśmy członkiem Układu Warszawskiego. Rosjanie mogli uznać, że skoro u nas zaczyna się rewolucja, dochodzi do zmiany władzy, to Polska się nie wywiąże z obligacji w ramach Układu Warszawskiego. Ale Gorbaczow zapowiadał, niech poszczególne państwa rozwiązują same sobie swoje problemy. Do tego oczywiście był silnie zaabsorbowany tym, co się działo z ZSRR, który zaczął się trząść w posadach. Kontekst międzynarodowy okazał się zbawienny z punktu widzenia Polski.

Janusz Zemke

4 czerwca 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1251

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1296

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

20 Września 2021
Poniedziałek
Imieniny obchodzą: Faustyna, Dionizy i Eustachy
Do końca roku zostało
102 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 z 46

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Kto kocha zwierzęta, kocha ludzi

* Uratować komuś życie to wielka sprawa. Uratować zwierzaki z morskiej topieli, to akt człowieczeństwa, dobrego serca.
Ostatnie przykłady dowodem.
Giżycko – młody człowiek kandydat na żołnierza uratował życie dwóm kobietom.
Szczecin – strażak uratował tonącą kobietę.
Wyżej wymienionym za odwagę, determinację ratowania życia innego człowieka zostali uhonorowani, nagrodzeni przez władze.

Ostatni przypadek uratowania dwóch sarenek z morskiej topieli Ustronia Morskiego przeszedł bez z echa.
Media pokazały akcję strażaków – zrobili to, do czego są powołani.

Główny bohater tej akcji, jej inicjator – wójt gminy Ustronie Morskie pan Jerzy Kołakowski pozostał w cieniu, być może zdecydowała jego skromność.
Jego wielka determinacja, inicjatywa, uporczywość, wytrwałość, nieustępliwość, wielogodzinne szukanie pomocy dla sarenek – zasługuje na uznanie, wyróżnienie.
Czas aby stosowne władze i to doceniły.
Kto z taką determinacja szuka pomocy dla zwierząt nie zawaha się w niesieniu pomocy ludziom. Kto kocha zwierzęta, kocha ludzi.
Mam nadzieję, że wydarzenie to pozostanie na długo w naszej pamięci, ale także będzie stanowić przykład dla innych, jak postępować w sytuacji zagrożenia życia, nie tylko ludzkiego .
Ja osobiście chylę czoła. Panie Wójcie tak trzymać!

Z wyrazami szacunku – Tadeusz D.

(dane adresowe do wiadomości posła), 10 stycznia 2011 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Nauczmy się mnożyć!

* Obecność Polski w Unii Europejskiej daje nam wiele korzyści, dziś już powszechnie znanych i akceptowanych. Jedną z nich jest możliwość korzystania ze wsparcia finansowego na rozwój infrastruktury, rolnictwa i rybołówstwa oraz doskonalenie „kapitału ludzkiego”, mówiąc prostszym językiem, podnoszenie kwalifikacji pracujących i bezrobotnych. Stworzony został system administracyjny, którego podstawowym zadaniem jest skuteczne wykorzystanie (dzielenie) przyznanych Polsce pieniędzy, w zgodzie z procedurami Unii Europejskiej.

Prawie 100 miliardów euro wsparcia, w przekonaniu polityków wszystkich opcji, rządzącej koalicji PO – PSL w szczególności, miało bez większego własnego wysiłku uczynić z Polski „zieloną wyspę” na zawsze. Pokazywano mapę kraju z tysiącami kilometrów autostrad i dróg szybkiego ruchu oraz szybkich kolei, które pod koniec 2010 roku z tych samych map pan minister Grabarczyk pośpiesznie wykreślał. Premier Donald Tusk i pan minister finansów Jacek Rostowski od pewnego czasu dyskretnie unikają swojej obecności na tle „zielonej wyspy”.

Jej tło, mimo wcześniejszych zaklęć, przestało pasować do coraz brutalniejszej rzeczywistości. Wzrasta podatek VAT, rosną ceny paliw, energii elektrycznej, dostawy wody, odbioru ścieków, biletów komunikacji i wielu innych artykułów podstawowych potrzeb. Cenowa „kula śnieżna” ruszyła ze zdwojoną siłą i żaden ze specjalistów od „zielonej wyspy” nie wie kiedy i na jakim poziomie się zatrzyma. Po krótkim okresie stabilizacji, ponownie wzrasta bezrobocie.

Wielu z nas zapewne zastanawia się, co się stało, skoro jeszcze kilka miesięcy temu było tak „zielono”, a dziś gwałtownie robi się szaro, przede wszystkim dla bezrobotnych, słabo i średnio zarabiających?

Kto i dlaczego robi nas na szaro? Odpowiedź nie jest prosta, ani jednoznaczna. Rządzący powiedzą: kryzys światowy. To dlaczego jeszcze niedawno tak chętnie stawali na tle „zielonej wyspy”?
Bo zbliżały się wybory samorządowe! Wszelkimi sposobami należało zabiegać o głosy wyborców i udało się. Partie koalicji rządzącej otrzymały premię od wyborców.
Niewątpliwie jedną z zasadniczych przyczyn aktualnej sytuacji gospodarczej była nadmierna wiara w cudotwórczą moc unijnych miliardów.

Dzielenie wsparcia zewnętrznego wychodzi nawet dobrze, co jest zasługą kompetentnej pani minister rozwoju regionalnego. Jednak w zderzeniu z kryzysem światowym, wpływ europejskich pieniędzy na rozwój, zgodnie z przewidywaniami wielu ekonomistów, wyczerpał się. Nie słuchano argumentów i apeli o konieczności wyprzedzającego reformowania gospodarki i finansów publicznych.

Dziś, kiedy nadszedł nieuchronny czas płacenia rachunków za zaniechania, sięga się do najprostszego źródła, czyli pieniędzy podatników, w tym emerytów, również tych przyszłych. Rządzący i wszyscy mający jakikolwiek wpływ na zarządzanie, muszą pobrać przyśpieszony kurs umiejętności pomnażania własnych, krajowych aktywów. Tylko wtedy powstanie szansa, że społeczeństwo przy kolejnych zawirowaniach koniunktury nie będzie przedmiotem manipulacji przez kolejną ekipę rządzącą.

Należy zgodzić się ze stwierdzeniem profesora Witolda Orłowskiego (Gazeta Wyborcza – Gazeta na Święto, z 31 grudnia 2010 roku „Gonimy Europę jak Chiny świat” z prof. Witoldem Orłowskim rozmawiają Piotr Miączyński i Leszek Kostrzewski), że „... Długookresowo kraj się rozwija tylko dzięki pracy własnych obywateli, ich oszczędnościom i inwestowaniu, ich innowacyjności i przedsiębiorczości, a nie dzięki zastrzykom pieniędzy czy planom pomocowym (…). O rozwoju decyduje kreatywność ludzi. A nie to, czy Unia da nam 10 czy 20 mld euro na drogi”.

Szkoda, że tej kreatywności zabrakło członkom koalicji rządzącej, a za jej brak wystawiają rachunek do zapłaty przeciętnym podatnikom.

Jan Wadoń
Radomice – Lipno, 5 stycznia 2011 roku.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Hołd smoleński

* Panie Pośle, jak to rozumieć?
Były krzyże, jest hołd? Czy ten obraz poruszy Polskę?
Opis tego niezwykłego zjawiska na http://www.koledzyzwojska.pl (także na http://www.holdsmolenski.pl )
Do czego zmierzamy?
- internauta dt (dane adresowe do wiadomości posła), 7 stycznia 2011 r.

Szanowny Panie,
już niewiele może nas zadziwić, ale żyjemy w kraju, w którym jest wolność słowa i wolność artystycznego wyrażania swych poglądów. Mimo krytyki, nawet kicz jest elementem twórczości. Rzecz w tym, komu, jak wielkiemu gronu ludzi się to spodoba i uznają, że taki obraz chcą mieć w swoim domu. Takie decyzje też trzeba uszanować, tolerować. Dopóki będą nabywcy, ten autor obrazu, a także producenci innych gadżetów, wykorzystujących emocje związane z tragedią smoleńską będą funkcjonowali.

Janusz Zemke, 8 stycznia 2011 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Autograf posła - noworocznym upominkiem

Witam serdecznie w Nowym Roku!
Piszę z wielką prośbą.
Bardzo chciałbym posiadać autograf Pana Janusza Zemke.
Jestem pod wielkim wrażeniem dokonań i uporu, z jakim Pan Janusz dba, by było nam wszystkim lepiej. Dziś, wraz z Nowym Rokiem, odważyłem się napisać tę wiadomość z prośbą o autograf.
(...) Taki autograf byłby dla mnie najpiękniejszym upominkiem Noworocznym. Pozdrawiam z zimowego Londynu. Piotr (dane adresowe do wiadomości posła), 4 stycznia 2011 r.
***
Witam, panie Piotrze. Autograf oczywiście wysyłam i życzę również Szczęśliwego Nowego Roku – Janusz Zemke.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Spokojnych, dobrych Świąt...

Szanowny Panie Pośle!
Nadchodzą Święta, końcówka Starego 2010 Roku, czas refleksji i rozmyślań. Myślę,że spędzi Pan Święta w kraju wraz z Najbliższymi i chociaż trochę odpocznie. Życzę Panu zdrowia, pomyślności i zwykłej ludzkiej radości tak potrzebnej każdemu człowiekowi.
Cieszę się, że Pan pilnuje naszych spraw; naszych – czyli nie tylko zwykłych Polaków zmagających się z codziennością, ale też i nas Polaków wywodzących ze środowiska służb SB i za gorszych (wg nomenklatury A. Michnika) uznanych.
Miałam przyjemność napisać już do pana i z Panem porozmawiać, gdy znalazłam się na frustrującym "zakręcie". Pańska reakcja, wiadomości i otucha, że nie jestem pozostawiona sama sobie wywołały u mnie – wówczas dość zgnębionej – falę nadziei na to, że "prawo będzie jeszcze prawo znaczyć" (parafrazując wiersz Juliana Tuwima). Szkoda mi tylko, że proces ten będzie tak rozciągnięty w czasie i wiele osób nie doczeka "rehabilitacji finansowej", bo i już w ciągu zaledwie tego roku kilkoro naszych kolegów i koleżanek rozstało się ze światem.
Stress wywołany tą sytuacją na pewno im nie posłużył. Ja dostałam decyzję o obniżeniu świadczeń emerytalnych 23 grudnia 2009 roku (tak, że Wigilię miałam wyjątkowo radosną). Zaraz złożyłam odwołanie od tej decyzji. Dopiero po podjętych przeze mnie indagacjach skierowanych do ZER-u dowiedziałam się, że moje akta do Sądu zostały przez ZER skierowane dopiero 29 września 2010 r. Dziewięć miesięcy trwa przekazanie dokumentów z jednej dzielnicy do drugiej dzielnicy w tym samym mieście. To zadziwiające. Wszak dziewięć miesięcy jest to czas potrzebny na urodzenie dziecka. Czuję, że traktuje się nas z lekceważeniem. Odnoszę niekiedy wrażenie, że jest to właśnie "gra na zwłokę i na czas" ze strony ZER. Towarzyszy mu bowiem rozumowanie, by jak najwięcej osób wymarło i kiedy nadejdzie czas zobowiązań ze strony ZER-u, wówczas koszta te będą poważnie okrojone i nie zrujnują ani tej instytucji ani krajowej gospodarki.

Ponieważ ten okres sprzyja wypowiadaniu życzeń, to moim życzeniem jest, by ekipa, która była u władzy gdy obniżono nam emerytury była również u steru i wówczas gdy trzeba będzie ludziom zapłacić wszelkie zobowiązania i wyrównania (ciągle łudzę, się, że taki dzień nadejdzie). Bardzo nie chciałabym, by czas zachwiania budżetowego dotyczył Bogu ducha winnej ekipy władzy (ale nie PiS), zwłaszcza lewicy.

Na zakończenie moich wynurzeń życzę Panu raz jeszcze wszystkiego, wszystkiego najlepszego i aby Pan nie zapomniał o takich zawracających co jakiś czas głowę osobach jak ja (funkcjonariuszach SB zweryfikowanych a teraz napiętnowanych).

Muszę jeszcze pozwolić sobie na jedną uwagę. Ustawa o obniżeniu świadczeń nie obejmuje ZOMO, a przecież ta formacja była tą, którą obecna propaganda (bo tak nazywam współczesne media) zawsze się posługiwała chcąc zdyskredytować pracę SB. Nikt nie pokazywał tłumacza, urzędnika, kadrowca, sprzątaczki, fotografa, nikt nie piał aż do znudzenia o spektakularnych akcjach wywiadu i kontrwywiadu. A ZOMO było naszą wizytówką i tak postrzega się służbę bezpieczeństwa (zwłaszcza przez młode pokolenie). Zwróciłam uwagę na tę kwestię rzecznikowi praw obywatelskich panu Kochanowskiemu. Nawet nie raczył zareagować. Niechaj odpoczywa w spokoju. Ot, co.

Myślę, że w lewicy było za mało "pracy u podstaw" a za dużo smażenia się w "personalnych malinach" w ramach walki o władzę. Zbyt mało jest dookoła nas ludzi takich jak Pan, tym bardziej pozostaję z szacunkiem dla Pana i po raz kolejny życzę Spokojnych i Dobrych Świąt.

(dane adresowe do wiadomości posła), 21 grudnia 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Sytuacja na Wybrzeżu Kości Słoniowej

* Szanowni Państwo,
Konstytucja i prawo Wybrzeża Kości Słoniowej zostały podeptane poprzez ingerencję wspólnoty międzynarodowej w politykę tego suwerennego kraju.
Jako obywatelka Polski apeluję: nie pozwólmy Francji, poprzez działania prezydenta Nicolasa Sarkoziego, używać naszych głosów w Parlamencie Europejskim dla usprawiedliwienia masakry na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Nie bądźmy odpowiedzialni za śmierć niewinnych ludzi, którą Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych będą miały na sumieniu. Ani prawda, ani prawo nie są w tej sprawie po ich stronie.
(Polecam Państwu zapoznanie sie z filmem dokumentalnym „Françafrique”, który ujawnia prawdziwe oblicze relacji Francji z byłymi koloniami, dostępnego stronie kanału telewizyjnego France 2:
www.pluzz.fr oraz wysłuchanie debaty w programie « Ce soir ou jamais », która począwszy od 58 minuty analizuje sytuację zaistniałą na Wybrzeżu Kości Słoniowej.
Ponadto, Afryka, wraz ze swoimi coraz bardziej pożądanymi pokładami surowców naturalnych, nie jest własnością Francji czy Stanów Zjednoczonych. Również Polska, jako jedno z suwerennych państw Unii Europejskiej, ma prawo i obowiązek przyjąć postawę różniącą się od tej, która charakteryzuje wyżej wymienione kraje, zwłaszcza jeśli ich ingerencja okazuje się niezręczna bądź nieusprawiedliwiona.
Powinniśmy nawiązać bezpośrednie kontakty z państwami Afryki, troszcząc się o wymianę klarowną i z szanującą oczekiwania wszystkich uczestników.
Jeżeli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji na ten temat, proszę o kontakt.
Z poważaniem,

Justyna Stankiewicz, Barr (Francja), 19 grudnia 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Sąd Okręgowy zawiesza postępowania ws. emerytur

Pan Poseł Zemke,

sądzę że poniższa informacja zainteresuje Pana i tych wszystkich, którym "zweryfikowano" emerytury...

Sąd Okręgowy w Warszawie, w wyniku przyjęcia przez Sąd Apelacyjnyw Warszawie wniosku o skierowanie do Sądu Najwyższego zagadnienia prawnego czy emerytura policyjna zachowuje prawo do 40% podstawy emerytury za 15 lat służby – ZAWIESZA POSTĘPOWANIA.

Sprawy, których nie zdjęto z wokandy z powodów problemów w zawiadomieniu stron, są rozpatrywane i w oparciu o odpowiedni art. kpc zawieszane.

W uzasadnieniu w protokole zapisuje orzeczenie SA o skierowaniu zapytania w/w spawie do SN.

Postępowanie zawiesza się do czasu wydania orzeczenia przez SN, gdyż będzie ono mieć wpływ na wydawanie orzeczeń przez Sąd Okręgowy.

Nie jest znany czas oczekiwania na orzeczenie SN, zależy od komplikacji problemu i w praktyce trwa od miesiąca do kilku miesięcy.

SA czyni starania o najkrótszy możliwy termin.

- zweryfikoway 07% (dane adresowe do wiadomości posła, 14 grudnia 2010 r.)

***

Strona: 1, ... 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41 z 46