Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

W maju 2019 r. obywatele Unii Europejskiej wybiorą następny Parlament Europejski. W Polsce głosować będziemy 26 maja. To czas, by pokazać, że Twój głos też się liczy. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z informacjami...

Czytaj całość »

15 lat w Unii Europejskiej

Raport Instytutu in.europa pod redakcją Anny Radwan-Röhrenschef, Warszawa 2019 - http://ineuropa.pl/in15/

ZEMKEINFO na wybory do Parlamentu Europejskiego

* 6 maja 2019 r. ukazała się drukowana gazetka wyborcza Janusza Zemke, pt. ZEMKEINFO, a w niej podstawowe dane kandydata nr 2 na liście nr 3 Koalicji Europejskiej z województwa kujawsko-pomorskiego. A ponadto - kilka tekstów o działalności posła w minionych latach, odpowiedź: dlaczego kandyduje z KE, wiele zdjęć, test wiedzy o Unii. Zapraszamy do czytania.Tutaj w wersji elektronicznej. Na piknikach europejskich - w wersji drukowanej.

GALERIE FOTO

Obraz 4866

Uważam, że...

Europejska płaca minimalna

– Unia Europejska stworzyła wspólną przestrzeń gospodarczą. Ale – nazwijmy to tak – głębokość tej przestrzeni jest taka, że jej beneficjentami są przedsiębiorcy. Pracownicy w mniejszym stopniu – o ile nie wybiorą emigracji do bardziej rozwiniętych krajów UE.

Europejska lewica chciałaby, aby Europa stała się również przestrzenią wspólnych standardów socjalnych i standardów zatrudnienia, dlatego walczy o europejskie standardy w zakresie ochrony praw pracowniczych, czy obowiązkowych minimalnych płac i świadczeń. Wiele jest jeszcze w tym obszarze do zrobienia.

Pewnym rozwiązaniem mogłaby być europejska płaca minimalna. Pytanie - jak powinna być konstruowana – czy jako konkretna kwota, czy też dla różnych krajów, a może i regionów ważona w oparciu o ceny koszyka podstawowych artykułów?

Uważam, że dobrym pomysłem jest budowa płacy minimalnej w powiązaniu z realnymi w danym państwie kosztami utrzymania. Płaca minimalna w poszczególnych państwach powinna - moim zdaniem - wynosić, co najmniej 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia.

Janusz Zemke
Bydgoszcz,
20 maja 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 2637

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 1533

Licznik odwiedzin

17486143
Obecnie stronę przegląda
133 użytkownik(-ów)
 • RSS RSS: Aktualności
 • RSS RSS: Komunikaty
 • Wg CBOS - akceptacja obecności Polski w UE osiągnęła rekordowy od 2004 r. poziom 91 proc.; przeciwnych członkostwu jest obecnie tylko 5 proc. badanych. Pozytywne skutki integracji dla materialnych warunków bytu zauważa 78 proc. z nich, przeciwnego zdania jest 9 proc. *

Komunikaty

* 13 grudnia 2019 r. Odpowiadając na liczne zapytania, kiedy pojawi się kolejny kalendarz "Posła do Parlamentu Europejskiego Janusza Zemke" - informuję, iż nie będąc już posłem, nie przygotowałem kalendarza na rok 2020. Jednocześnie zapewniam o najlepszych życzeniach zdrowia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku, które kieruję do członków SLD, sympatyków lewicy oraz moich wyborców. Janusz Zemke

* 28 czerwca 2019 r. poseł Janusz Zemke przebywał w Bydgoszczy:
godz. 15,oo – spotkanie ze współpracownikami, asystentami w biurach poselskich

godz. 16,oo – udział w posiedzeniu Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej SLD

godz. 17,oo – wojewódzkie seminarium nt. sytuacji lewicy w Unii Europejskiej, w którym uczestniczyli Włodzimierz Czarzasty przewodniczący SLD i Marcin Kulasek sekretarz generalny SLD, samorządowcy i działacze partii opraz organizacji lewicowych z województwa kujawsko-pomorskiego

* 9 czerwca 2019 r. podczas obrad Rady Krajowej SLD podziękowano członkowi RK SLD Januszowi Zemke za 30 lat posłowania w imieniu lewicy, wyświetlając zarazem jego filmik z gratulacjami dla nowo wybranych do Parlamentu Europejskiego z SLD i deklaracją dalszej pracy na rzecz tej partii. (Poseł Janusz Zemke przebywa obecnie poza granicami kraju).

* 4 czerwca 2019 r. na łamach "Gazety Pomorskiej" ukazał się wywiad z posłem Januszem Zemke, który na okoliczność 30 rocznicy Wyborów 4 czerwca 1989 roku - przeprowadził redaktor Maciej Czerniak. Zapraszamy do przeczytania.

* 1 czerwca 2019 r. redaktor Jarosław Reszka na łamach "Expressu Bydgoskiego" zamieścił tekst pt. "Jeden z najbardziej znanych bydgoskich polityków może odejść z podniesionym czołem", czytaj więcej...

* 30 maja 2019 r. – poseł Janusz Zemke poinformował, iż w związku z pytaniami - współpracę ze środowiskami mundurowymi przejmie od niego MAREK BALT, nowo wybrany eurodeputowany i wiceprzewodniczący SLD. "– Gorąco Marka rekomenduję, będę wspierał jego działania, podobnie jak dr Marek Tomczyk – mój dotychczasowy współpracownik w Brukseli" – napisał w komunikacie Janusz Zemke.

* 29 maja 2019 r. na łamach "Gazety Pomorskiej" ukazała się rozmowa z posłem Januszem Zemke pt. "To były raczej wybory krajowe", którą przeprowadził redaktor Roman Laudański, czytaj więcej...

* 27 maja 2019 r. poseł Janusz Zemke pogratulował Radosławowi Sikorskiemu i Kosmie Złotowskiemu zdobycia mandatów europosłów w programie "Zbliżenia" TVP3:

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* 24 maja 2019 r. – konferencja prasowa posła Janusza Zemke w biurze poselskim w Bydgoszczy, podsumowująca kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* Maj 2019 r. – w kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego – to czas przeznaczony na spotkania przedwyborcze w województwie kujawsko-pomorskim. Terminów z kalendarza Janusza Zemke – ciąg dalszy:

– 26 maja w Bydgoszczy

 • godz. 21,oo – wieczór wyborczy w siedzibie bydgoskiego biura poselskiego przy ul. Paderewskiego 28/2

– 24 maja w Bydgoszczy

 • godz. 8,oo – rozmowy z mieszkańcami, targowisko, osiedle Leśne

 • godz. 10,oo – spotkanie z dziennikarzami w bydgoskim biurze poselskim, podsumowanie kampanii

– 23 maja w Koronowie i Bydgoszczy

 • godz. 9,oo – Koronowo, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 12,oo – debata kandydatów do PE, liderów list z woj. kujawsko-pomorskiego, ul. Gdańska 10 (dawne kino Pomorzanin). Organizator: Business Centre Club i dziennikarze regionalnych mediów.

 • godz. 16,3o - spotkanie z emerytami wojskowymi na osiedlu Leśnym w Bydgoszczy

 • godz. 20,30 - udział w pierwszym meczu piłkarskiego mundialu dwudziestolatków U-20 na stadionie Zawiszy: Japonia - Ekwador

– 22 maja w Bydgoszczy

 • godz. 11,oo – spotkanie z działaczami PZERiI w restauracji "Tobiasz". Poseł Janusz Zemke był gościem XII Okręgowego Zjazdu Delegatów Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Bydgoszczy

 • godz. 12,o5 – debata kandydatów w wyborach do PE, radio Pomorza i Kujaw

 • godz. 17,oo – udział w Gali Inauguracyjnej X Bydgoskiego Festiwalu Nauki, w Kinoteatrze przy ul. Dwernickiego 1.

– 21 maja w Tucholi, Sępólnie Kraj., Mogilnie i Rogowie

 • od godz. 8.oo – Tuchola – targowisko, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 11,15 – Tuchola, plac Zamkowy 1 - konferencja prasowa z dziennikarzami lokalnych mediów

 • godz. 12,15 – Sępólno Kraj. – spotkania z mieszkańcami

 • godz. 14,15 – Mogilno – spotkania z mieszkańcami

 • godz. 18,oo – Rogowo – otwarte spotkanie z mieszkańcami

– 20 maja w Bydgoszczy

 • godz. 15,oo – Regionalna Konwencja Wyborcza KKW Koalicja Europejska PO PSL SLD .N Zieloni w Centrum PARIS

 • godz. 17,45 – Puls Trójki, Program 3 PR, z udziałem posła Janusza Zemke (ze studia w Bydgoszczy) i Sebastiana Kalety (PiS). W rozmowie z redaktorem Marcinem Pośpiechem - o minionym weekendzie w kampanii, rozbieżnych sondażach opinii wyborców i ostatniej prostej po mandat


 – 19 maja w Bydgoszczy i Warszawie

 • godz. 10,3o - giełda handlowa na obiektach KS "Chemik"
 • godz. 14,oo – udział w Festynie Rodzinnym na Osiedlu Leśnym, park przy ul. Modrzewiowej


– 18 maja w Grudziądzu i Wąbrzeźnie

 • godz. 10,oo – spotkanie z działaczami ZNP, ul. Żeromskiego 1;
 • godz. 11,oo – Piknik Europejski na placu w Parku Miejskim, na skrzyżowaniu ulic: Alei Wigury i Cegielnianej

 • godz. 15,oo – Wąbrzeźno Rynek – rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 16,30 – Przydwórz k. Wąbrzeźna - IV zlot klasycznych VW, czyli GarBusy i przyjaciele

 • godz. 18,oo Chełmno, Turniej Rycerski o Złotą Jaszczurkę, Osada średniowieczna, ul. Kościelna

– 18/19 maja w Grudziądzu i Bydgoszczy "Noc Muzeów"

 • Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnie w Grudziądzu, zabytkowa przepompownia

 • Muzeum Wojsk Lądowych, ul. Czerkaska w Bydgoszczy

 • Muzeum Okręgowe im. L. Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

TO JUŻ BYŁO:

– 8 maja w Grudziądzu

 • spacer po mieście, briefing prasowy, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 16,oo – spotkanie z działaczami SLD, w siedzibie biura poselskiego przy ul. Kosynierów Gdyńskich

 • godz. 17,oo – udział w wernisażu wystawy Michała Hawełko "Grudziądz i okolice" oraz spotkaniu autorskim Wiesława Hawełko-Wizo z książką "Grudziądz jakim go widzę"

– 8 maja w Świeciu

 • spotkania z mieszkańcami

– 9 maja w Toruniu

 • godz. 11,oo – Centrum Targowe Park, ul. Bydgoska 3, spotkanie ze środowiskiem emerytów mundurowych

 • nagranie audycji dla radia PiK z red. Adrianą Andrzejewską

 • godz. 14,oo spotkanie z dziennikarzami w biurze poselskim przy ul. Mickiewicza 55

 • godz. 17,3o – spotkanie otwarte w Osiedlowym Klubie Młodzieżowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Kameleon" przy ul. Tuwima 9

– 10 maja w Bydgoszczy

 • godz. 11,oo – w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku przy Gdańskiej 187, poseł będzie gościem spotkania środowisk służb mundurowych, organizowanego przez Federację Stowarzyszeń Służb Mundurowych RP

– 10 maja w Turzynie k. Kcyni

 • godz. 18,oo – Piknik Europejski w Stadninie Turzyn 2 (gmina Kcynia) na trasie Szubin – Kcynia

– 11 maja w Bydgoszczy

 •  spotkania z mieszkańcami - Wyspa Młyńska, Osiedle Leśne i Myślęcinek

11 maja w Minikowie

 • wystawa i targi "Lato na Wsi"


– 16 maja w Bydgoszczy i Żninie

 • godz. 11,oo – spotkanie ze spółdzielcami, Klub Orion, Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. 16 Pułku Ułanów Wlkp.

 • godz. 16,oo – Rynek w Żninie, rozmowy z mieszkańcami, nagranie audycji w Radiu Żnin

– 17 maja w Bydgoszczy i we Włocławku

 • godz. 10,oo – udział w otwarciu XII Międzynarodowej Wystawy Air Fair Show w Bydgoszczy, WZL nr 2 ul. Szubińska

 • godz. 16,oo – spacer po włocławskich bulwarach, rozmowy z mieszkańcami

 • godz. 17,45 – konferencja posła J. Zemke wspólnie z byłym prezydentem RP Aleksandrem Kwaśniewskim, który przyjedzie do Włocławka na zaproszenie posła J. Zemke, park na Słodowie, ul. Szpitalna, nagranie rozmowy dla TV Kujawy

 • godz. 18,oo – Piknik Europejski na strzelnicy PZŁ, Włocławek Ostrowy, wjazd od Al. Kazimierza Wielkiego;

  *** 

 

* 14 maja 2019 r.  poseł Janusz Zemke był gościem redaktora Piotra Maślaka w "Porannej Rozmowie" portalu Gazeta.pl 

* O godz. 20,oo poseł był uczestnikiem programu telewizji Polsat News "Polityka na ostro". Zapraszamy do oglądania w internecie!

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Refleksje wokół Okrągłego Stołu

– Ocena porozumienia okrągłostołowego jest różna. Bronią go ci, którzy w tym brali udział. Ale była grupa, która się z tym porozumieniem nie zgadzała. Uważała, że na żadne kompromisy z władzą, czyli w ich mniemaniu z komunistami, nie należy iść.

Była też grupa duża radykałów. Echa tego mamy dzisiaj. Jedni uważają, że ta zmiana ustroju w sposób pokojowy  na szczęście w Polsce bezkrwawa – potwierdziła mądrość ówczesnych elit i społeczeństwa. Dla radykałów u zarania tego ustroju jest zdrada. To spór, który trwa od trzydziestu lat i ja jestem w nim po stronie tych, którzy uważają, że na nasze szczęście te zmiany nastąpiły w sposób pokojowy, że nie powtarzaliśmy tego, co się działo na przykład w Rumunii.

Po doświadczeniach Budapesztu, czy praskiej wiosny, cały czas były obawy, że Rosjanie ruszą, gdyby w Polsce do czegoś doszło. Mówiono, że mogli wejść do Polski, ale przecież oni nie musieli wchodzić. Oni już tu byli. Mieli w Polsce i w NRD ponad 400 tysięcy wojska.

Byliśmy członkiem Układu Warszawskiego. Rosjanie mogli uznać, że skoro u nas zaczyna się rewolucja, dochodzi do zmiany władzy, to Polska się nie wywiąże z obligacji w ramach Układu Warszawskiego. Ale Gorbaczow zapowiadał, niech poszczególne państwa rozwiązują same sobie swoje problemy. Do tego oczywiście był silnie zaabsorbowany tym, co się działo z ZSRR, który zaczął się trząść w posadach. Kontekst międzynarodowy okazał się zbawienny z punktu widzenia Polski.

Janusz Zemke

4 czerwca 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1249

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 1324

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

13 Sierpnia 2020
Czwartek
Imieniny obchodzą: Diana, Gertruda i Helena
Do końca roku zostało
140 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 z 46

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

O sytuacji żołnierzy zawodowych. Prawo działające wstecz?

* Szanowny Panie Ministrze,
z tej strony żona żołnierza w stopniu st. szeregowego. Już kiedyś pisaliśmy do Pana meile w sprawie sytuacji szeregowych. Wiemy, że zajmuje się tym pan poseł Wziątek.
Dla potwierdzenia całej tej sytuacji przesyłam Panu link do artykułu z dnia dzisiejszego o starszych szeregowych, w komentarzach mamy potwierdzenie, że sytuacja gdzie służy się 12 lat jest bardzo niesprawiedliwa i krzywdzi żołnierzy, którzy rozpoczęli służbę jeszcze przed planami takich kontraktów.
Przepraszam, że zawracam Panu głowę, ale jest to dla nas naprawdę ważna sprawa.
Pozdrawiam (dane adresowe do wiadomości posła, 3 grudnia 2010 r.)

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Zbiorowa skarga SEiRP do Strasburga ws. emerytur

* Albo jest pan dowcipny albo działacze SEiRP za skromni.
Znalazłem w jednej z odpowiedzi informację o złożeniu przez SEIRP zbiorowej skargi do Strasburga w sprawie emerytur SB. Nic takiego nie znalazłem na stronie tego związku. Posiłkowałem się stroną byłych funkcjonariuszy UOP też nie takiego nie ma.
Pana strona jest publiczną, niech Pan zweryfikuje swoje wiadomości w tej sprawie. miło by było dowiedzieć się co w ogóle się dzieje?

Pozdrawiam serdecznie
(dane adresowe do wiadomości posła)

***
Witam Pana,
przepraszam za nieco spóźnioną odpowiedź. Ma Pan rację, co do dokładności wiadomości, jakie przekazuję na mojej stronie. Jednak moje informacje są tylko odbiciem tego, co robią organizacje upoważnione do zajmowania się sprawą w sposób formalny. Moje zainteresowanie wynika bardziej z osobistej troski o poprawę sytuacji wielu osób, w imieniu których jako poseł RP występowałem przed Trybunałem Konstytucyjnym, zaskarżając wiadomą ustawę o
tzw. dezubekizacji.
Nie miałem podstaw nie wierzyć kierownictwu SEiRP, że złożyli skargę
zbiorową. Taką informację podałem na mojej stronie. Obecnie dołączam pdf z treścią tej skargi.
Jak mi wiadomo, poza zarejestrowaniem i informacją o przyjęciu tej skargi, jak i petycji SEiRP do przewodniczącego PE Jerzego Buzka - żadna skarga nie została jeszcze rozpatrzona, ani nie wyznaczono jeszcze terminu kiedy to się stanie.

Pozdrawiam
Janusz Zemke

Bruksela, 7 grudnia 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Czy wygra R. Bruski?

* Szanowny Panie europośle,
wczoraj, oglądając Zbliżenia w TVP Bydgoszcz stwierdziłem, że SLD, popierając p. R. Bruskiego na Prezydenta Bydgoszczy, idzie we właściwym kierunku. Obecny prezydent Dombrowicz, popierany teraz przez PiS miał już swoje 5-minut, które trwały 8 lat. Wypowiedź radnego SLD p. Jana Szopińskiego na konferencji prasowej zapewne spowoduje, że gros wyborców poprze jednak p. Bruskiego i nie pozwoli, aby PiS z K. Dombrowiczem doszli do władzy w mieście. Mamy już dość awantur w Bydgoszczy, poniżania radnych, dość ośmieszania i degradowania miasta.
Myślę, że bydgoszczanie rozsądnie podejdą do wyborów w II turze i spowodują, że wygra je p. R. Bruski. Życzę wszystkiego najlepszego.
(dane adresowe do wiadomości posła, 1 grudnia 2010 r.)

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

O ochronie zwierząt

* Bardzo proszę o interwencję w sprawie ZŁEJ NOWELIZACJI ustawy o ochronie zwierząt, którą próbuje nam się zaserwować w najbliższym czasie w sejmie.

Pozwolę sobie na wklejenie linków www.fotosik.pl oraz http://viva.org.pl . Na facebooku jest to wydarzenie publiczne. Zapraszam do zapoznania się z nim bliżej.
Pozdrawiam, bardzo proszę o poważne podejście do problemu. Pozostaję z szacunkiem (adres do wiadomości posła, 15 listopada 2010 r.)

***
Szanowna Pani,
uprzejmie dziękuję za skierowany do mnie e-mail w sprawie nowelizacji, która – w Pani ocenie – może znacznie pogorszyć sytuację zwierząt w Polsce. Pragnę zauważyć, że – jak wynika z posiadanych przeze mnie informacji – projekt ten znajduje się dopiero na etapie uzgodnień, przed wniesieniem do laski marszałkowskiej, przez co nie został mu jeszcze nadany właściwy bieg legislacyjny.
Jako poseł do Parlamentu Europejskiego nie posiadam możliwości skutecznego ingerowania w treść przepisów przyjmowanych przez nasz Sejm. Niemniej jednak, chcąc wyjść naprzeciw Pani oczekiwaniom (sam bowiem jestem "psiarzem" i los zwierząt nie jest mi obojętny) – pozowliłem sobie przekazać treść nadesłanego maila, wraz z Pani uwagami, moim koleżankom i kolegom z Klubu Poselskiego SLD, w celu ewentualnego uwzględnienia nadesłanych uwag w trakcie kolejnych czytań projektu ustawy.
Jeszcze raz dziękując za interwencję podjętą w intencji bezbronnych zwierząt.
Pozostaję z poważaniem

Janusz ZEMKE
Bruksela, 15 listopada 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Listopadowe kotylionowe święto?

Tak się jakoś u nas w Polsce wydarzyło, że aktualnie władzę w RP sprawują historycy, prezydent, premier. Nie omieszkam wspomnieć, iż doradcy, to również ludzie, którym historia nieobca.

Pan Prezydent Komorowski dla uczczenia święta 11-listopada zaproponował biało-czerwone kotyliony - ZOBACZ. Wpięte 11 listopada w klapy płaszczy, kurtek, marynarek - kotyliony, miałyby być znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków.

Nazwa kotylion faktycznie kojarzy się z zabawą, radością ZOBACZ. Nie jestem historykiem ale zaproponowana przez Pana Prezydenta nazwa kotylion, jest niejednoznaczna. Właściwa tutaj byłaby rozeta-kokarda, którą z dumą nosili walczący o niepodległość - Legiony Polskie we Włoszech, powstańcy Powstania Listopadowego i Powstania Wielkopolskiego ZOBACZ. Nie lepiej byłoby przy powadze Święta 11 listopada nawiązać do historii i używać nazwy rozeta-kokarda?

Tak na marginesie, trudno będzie zrobić i wpiąć w klapy kurtki kotylion zabawy i radości stoczniowcowi, któremu „padły” miejsca pracy – stocznie. Nie przypnie jej  też robotnik upadającego FSO Warszawa, jak również pozytywnie zweryfikowani pracownicy służb, których oszukano w majestacie prawa, pozbawiając części emerytur.

Ja osobiście zrobię rozetę-kokardę i wepnę w dniu listopadowego świętą w klapy płaszcza, bo to brzmi dumnie, poważnie, symbolizuje walkę o lepsze jutro. Nie zapomnę też wywiesić biało-czerwonej flagi – symbolu naszej państwowości.

obywatel RP (adres do wiadomości posła, 10 listopada 2010 r.)

PS
Z okazji Święta proszę przyjąć Najlepsze Życzenia.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Często oglądam tę stronę

* Szanowny Panie Europośle.
Często oglądam Pana internetową stronę. Podziwiam za profesjonalizm zespołu. Wszystko bardzo czytelne. Aktualne wiadomości, informacje o pracach Parlamentu, działalności Pana w regionie, piękne aktualne zdjęcia itd. Gratulacje dla Pana i Pana Zespołu. Pozdrawiam (adres do wiadomości posła, 3 listopada 2010 r.)

 

 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Farsa to czy koszmarny sen?

Szanowny panie pośle,
pisze do pana, chociaż muszę się przyznać, że wcześniej nie popierałem SLD, pewnie z uwagi na to, iż uległem swego rodzaju komunofobii. Pisze gdyż chcę powiedzieć, że w porównaniu z rządami SLD, to co dzieje się obecnie – nie wiem nawet jak kulturalnie ująć w ramy słowne. Mój zasób słów jest za ubogi. Nie wiem czy to farsa, czy jakiś koszmarny sen?

Za kadencji pana partii, podobne plugastwa nie miały miejsca. Wiem, pewnie mądry Polak po szkodzie. Chciałbym także aby pan wiedział, że to jest pierwszy taki mój wpis, jeśli chodzi o politykę.
I zapewniam, że od tej pory SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ ma moje całkowite poparcie. Dziękuję za poświęcony mi czas. Pozdrawiam i życzę jak najlepszego pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji.
Z poważaniem (adres do wiadomości posła, 29 października 2010 r.)

***


 

Strona: 1, ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 z 46