Janusz Zemke
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.
Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2019

W dniach 23–26 maja 2019 r. obywatele Unii Europejskiej wybiorą następny Parlament Europejski. To czas, by pokazać, że Twój głos też się liczy. Aby dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z informacjami...

Czytaj całość »

GALERIE FOTO

Obraz 4867

Uważam, że...

W polskiej polityce agresja przekracza granice

– Zostałem posłem w 1989 roku. Sprawowałem mandat w polskim Sejmie przez 20 lat i powiem szczerze, że w 2009 z chęcią odszedłem z Sejmu do Parlamentu Europejskiego, dlatego, że obserwowałem przez te lata zjawiska, które mnie niepokoiły: obniżanie się jakości polskiej czołówki politycznej i absolutny wzrost agresji w kontaktach wzajemnych. Uważam, że agresja teraz przekracza wszelkie granice.

W mojej ocenie w unijnych instytucjach agresywne wystąpienia zdarzają się incydentalnie. W Parlamencie Europejskim nie ma takiej atmosfery niechęci i agresji, jaką się obserwuje w polityce polskiej.

W polskiej polityce rywal polityczny to nie przeciwnik, ale wróg i najlepiej go zdeptać. Pan Paweł Adamowicz, zamordowany prezydent Gdańska, też takie momenty przeżywał i nie udawajmy, że tego nie było.

Janusz Zemke

19 stycznia 2019 r.

Czytaj całość »

GALERIA STAŻYSTÓW POSŁA J. ZEMKE

Obraz 1332

Polska Prezydencja w Radzie UE

1 stycznia 2012 r. po raz siódmy w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej przejęła DANIA. Tym samym zakończyło się, sprawowane od 1 lipca 2011 roku polskie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Czytaj całość »

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć animację.

W UNII EUROPEJSKIEJ

* W UE na jednego emeryta pracuje teraz czterech Europejczyków. W 2020 r. będzie ich pięciu, a w 2060 r. tylko dwoje.

* Średni wiek przejścia na emeryturę w 2010 r. to 61,4 lata.

* Przewidywana dziś długość życia mężczyzn to 76 lat, kobiet - 82. W 2060 r. będzie to już 84 lata dla mężczyzn i 89 lat dla kobiet.

* Odsetek liczby osób pracujących w porównaniu do liczby osób powyżej 75 roku życia wzrośnie z 25,4 proc. dziś do 53,5 proc. w 2060 r.

* W 2060 r. wydatki publiczne związane ze starzejącym się społeczeństwem będą wynosić już 4,75 proc. PKB, a wydatki związane z emeryturami 2,4 proc. PKB.

Czytaj całość »

Kurs obsługi komputera

Obraz 2783

Licznik odwiedzin

12961578
Obecnie stronę przegląda
122 użytkownik(-ów)
  • RSS RSS: Aktualności
  • RSS RSS: Komunikaty
  • Zapraszamy seniorów z Kujaw i Pomorza na bezpłatne kursy komputerowe "Komputer oknem na świat". Zgłoszenia przyjmują biura poselskie w Bydgoszczy (tel. 737 48 75 71), Inowrocławiu (tel. 737 48 75 71), Grudziądzu (tel. 736 83 29 30), Toruniu (737 48 75 71), Włocławku (736 83 29 28 ) oraz Piotrkowie Kujawskim (tel. 604 43 83 72).

Komunikaty

* 18 lutego 2019 r. o godz. 7,20 poseł Janusz Zemke był gościem redaktor Dominiki Wielowieyskiej w "Poranku" radia TOK FM . Zapraszamy do wysłuchania audycji w internecie.

* 16 lutego 2019 r. poseł Janusz Zemke, jako członek władz krajowych SLD, uczestniczył w Konwencji Krajowej partii w Warszawie, podczas której w głosowaniu tajnym delegaci zdecydowali o koalicyjnej formule udziału SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju br., kandydatem na europosła zgłoszony zostanie m.in. Janusz Zemke, czytaj więcej...

* Od 11 do 14 lutego 2019 r. obradował w Strasburgu Parlament Europejski. Dyskusję o przyszłości Europy kontynuowano tym razem z premierem Włoch. Europoslowie zagłosowali nad dokumentami o warunkach transportu zwierząt w Europie, regulacji rynku pojazdów rolniczych i leśnych oraz oszczędnym gospodarowaniu zasobami wody. Wystąpienia posła Janusz Zemke zobacz TUTAJ. Więcej tematów TUTAJ

* 10 lutego 2019 r. w"Wydarzeniach" Polsat News, poseł Janusz Zemke wypowiadał się w materiale redaktora Roberta Gusty o zakupie dywizji mobilnego systemu rakietowego Himars i na tym tle ciągle dużych jeszcze potrzebach modernizacyjnych polskiej armii

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* 8 lutego 2019 r. w "Wydarzeniach" Polsat News, w materiale redaktor Doroty Bawołek, poseł Janusz Zemke komentował europejskie ustalenia ws. dalszej realizacji rurociągu Nord Stream2

Pobierz Adobe Flash Player by odtworzyć film.

* 1 lutego 2019 r. o godz. 17,00 w radiu TOK FM gościem "Wywiadu politycznego" , audycji redator Karolina Lewicka, był poseł Janusz Zemke. Zapraszamy do wysłuchania audycji w internecie.

* 1 lutego 2019 r. FSSM wystosowała apel do liderów ugrupowań politycznych o zjednoczenie sił demokratycznych przed bliskimi już wyborami, odwołując się do pamięci wydarzeń i obchodzonych w tym roku – 30 rocznicy Okrągłego Stołu, 20-lecia przynależności do NATO i 15 lat w Unii Europejskiej. Tekst apelu w "Poradniku dla emerytów..."

* 30 i 31 stycznia 2019 r. w Brukseli trwają obrady Parlamentu Europejskiego na sesji plenarnej. Wśród tematów: Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, zwalczanie atmosfery nienawiści oraz przemocy..., a także debata z udziałem premiera Finlandii Juhy Sipilä na temat przyszłości Europy. Inne tematy: TUTAJ

* 29 stycznia 2019 r. o 17,45 w audycji radiowej "Puls Trójki", gościem redaktor Beaty Michniewicz był ze studia w Brukseli poseł Janusz Zemke.

* 28 stycznia 2019 r. europoseł Janusz Zemke (za pośrednictwem Skype'a z Brukseli) oraz poseł Marek Jakubiak byli gośćmi "Debaty wieczoru" (w wieczornym bloku Wydarzenia i opinie) Polsat News. Rozmowa toczyła się wokół zapowiedzi przyjazdu prezydenta Francji do Polski oraz zatrzymania przez CBA sześciu osób związanych z MON i PGZ.

* 26 stycznia 2019 r. o godz. 19,35 poseł Janusz Zemke w programie TVN24 "Fakty po Faktach" dyskutował z Piotrem Strzemboszem o skutkach wydarzeń w Polsce powodowanych mową nienawiści. Zapraszamy do oglądania w internecie!

* 24 stycznia 2019 r. poseł Janusz Zemke poinformował kierownictwa SLD i FSSM RP o zamierzonych dalszych działaniach w organach europejskich europosłów S&D (K. Łybacka, B. Liberadzki, J. Zemke) ws. zapobieżenia skutkom represyjnej ustawy z 2016 r., czytaj dalej...

* Komisja Prawna FSSM RP poinformowała, iż skierowany został do sądu prywatny akt oskarżenia przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu za treść odpowiedzi na pytanie posła Janusza Zemke, zadane 4 lipca 2018 r. w Parlamencie Europejskim, czytaj więcej...

Sonda

Jak PE powinien wpływać na przyszłość Europy?

Komentarz na gorąco...

Mowa nienawiści

– Jestem daleki, by mówić, że morderca Pawła Adamowicza był silnie powodowany politycznie, natomiast jest faktem, że ta śmierć, ta tragedia będzie miała skutki polityczne. To tragiczne wydarzenie wywołało bardzo duże emocje polityczne.

Moim zdaniem należy zwrócić uwagę na "testament polityczny", jaki pozostawił po sobie prezydent Gdańska, który chciał uczynić głównym wydarzeniem 2019 roku obchody 30 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 r.

Paweł Adamowicz był prezydentem aktywnym politycznie, on kierował miastem w sposób bardzo otwarty, podkreślał wolność i solidarność. Jako przykład przesłania Adamowicza wymieniłbym jego stosunek do historii, powstanie głównie z jego wsparciem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

Zginął człowiek, ale to był człowiek, który działał w określony sposób i poglądy miał bardzo jasne. Myślę, że trzeba robić wszystko, by się tego trzymać, bo miliony Polaków w Gdańsku, w wielu innych miastach i mediach społecznościowych pokazały, że się z nim utożsamiają.

Dyskutując o mowie nienawiści w przestrzeni publicznej, trzeba zauważyć, że prokuratorzy zbyt często umarzają sprawy siejące nienawiść, zaś politycy w dużym stopniu odpowiadają za język, jakim wywołują konflikty oraz za temperaturę wydarzeń. Nie da się też pomniejszyć odpowiedzialności dziennikarzy w tej kwestii przy opisywaniu w swoich mediach życia publicznego w naszym kraju. Uważam, że każdy powinien robić to, co do niego należy, mając określoną rolę w społeczeństwie obywatelskim.

Janusz Zemke

Warszawa,
27 stycznia 2019 r.

***

Czytaj całość »

GALERIA LAUREATÓW KONKURSÓW

Obraz 1255

FUNDACJA im. JERZEGO SZMAJDZIŃSKIEGO

Obraz 4862

Strona Komisji Europejskiej po polsku

* Funkcjonuje specjalna strona internetowa Komisji Europejskiej w języku polskim. Zapraszamy do korzystania z jej treści TUTAJ

Staże i wizyty naukowe
w Parlamencie Europejskim

Pragnąc wnieść swój wkład w rozwój edukacji europejskiej i szkolenie zawodowe oraz umożliwić obywatelom poznanie zasad funkcjonowania instytucji, Parlament Europejski oferuje różne rodzaje staży i „wizyt naukowych” w Sekretariacie Generalnym PE oraz w innych instytucjach europejskich.

Czytaj całość »

Kalendarz

23 Lutego 2019
Sobota
Imieniny obchodzą: Izabela, Łazarz i Piotr
Do końca roku zostało
311 dni.

Internauci piszą...

Strona: 1, ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 z 46

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Czy ustawa została już zaskarżona do Strasburga?

* Witam serdecznie! Mam do Pana pytanie i prosiłbym o konkretną odpowiedź - tak lub nie: czy ustawa w sprawie zmniejszenia emerytur byłym policjantom została zaskarżona do Strasburga? Pytam, bo zastanawiam się nad zapłaceniem 200 zł do Związku Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa. Z góry dziękuję za odpowiedź. (dane adresowe do wiadomości posła)

***
Szanowny Panie,
w sprawie obniżenia emerytur policyjnych złożonych zostało dotychczas około 500 skarg przez osoby, które uznały, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ostatecznie zamyka dalszą drogę przed sądami polskimi. Ponadto skargę zbiorową złożyło Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych, jako pokrzywdzona organizacja pozarządowa, co jest również dopuszczalne. Skargi te zostały przez Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjęte i zarejestrowane.

Ponadto około 14.000 emerytów złożyło pozwy do Sądu Okręgowego w Warszawie. W pozwach tych skarżący odnoszą się do:

- zastosowania "odpowiednio", jak mówi ustawa nowelizująca art. 15 ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym Funkcjonariuszy Policji...,
czyli naliczenia 40% za pierwsze 15 lat służby, co jest interpretacyjnie uzasadnione (opinie wybitnych konstytucjonalistów, wypowiedź Teresy Liszcz przed Trybunałem Konstytucyjnym przez nikogo nie zakwestionowana), a co uparcie ignoruje Zakład Emerytalny MSWiA;
- zaliczenia (bez podstawy ustawowej) niektórych formacji i stanowisk do kategorii "organów bezpieczeństwa państwa" (np. WSO MSW w Legionowie, komendantów powiatowych i wojewódzkich MO itd.). Warto zajrzeć TUTAJ

Osoby te muszą doprowadzić swoje procesy do prawomocnych orzeczeń w II instancji - przed Sądem Apelacyjnym, aby mogły złożyć skargi do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

Związek Byłych Funkcjonariuszy Służb Ochrony Państwa utworzył fundusz pomocy prawnej (podobnie SEiR Policyjnych), przeznaczony na opłacenie adwokatów za przygotowanie pozwów do ETPCz i ewentualnego zastępstwa procesowego przed tym Trybunałem. Każdy musi sam zdecydować czy przekazać pieniądze na ten cel.

Może też być tak, że jeśli któraś ze złożonych już spraw zostanie wygrana przed Trybunałem - władze RP mogą wycofać się z tej spornej ustawy i wtedy dalsze rozpatrywanie indywidualnych skarg przez Trybunał będzie bezprzedmiotowe.

Proszę śledzić zapisy na stronie internetowej Stowarzyszenia EiRP www.seirp.pl, które jest na bieżąco i najaktywniej prowadzi postępowanie w powyższej sprawie.

Na tej stronie znajduje się także wzrór apelacji do Sądu Apelacyjnego w Warszawie w sprawach dotyczących zmniejszenia emerytur w oparciu o ustawę zmieniającą.

Pozdrawiam

Janusz Zemke
8 września 2010 r.

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Będą grzeczni?

* Premier Donald Tusk spotkał się z kierownictwami Otwartych Funduszy Emerytalnych, a wiec przedstawicielami środowiska, dla którego w dyskusji o pieniądzach nie ma mowy (i słusznie) o jakichkolwiek sentymentach, tym bardziej o uległości.

Co miał do powiedzenia premier ,,rekinom” finansjery, którym polski system prawny powierzył nasze, przyszłych emerytów, miliardy złotych? Upominał, prosił i groził.

Upominał za nadmierną dbałość o interesy funduszy, a niedostateczną o przyszłych emerytów. Prosił o poprawę w postępowaniu i zachowaniu. Na koniec groził, że jeśli nie nastąpi poprawa, to rząd (czytaj premier Donald Tusk), przystąpi do działania.

Reprymenda jak w stosunku do dzieci z klas od I do III. Możemy tylko domyślać się rechotu pań i panów prezesów po wyjściu ze spotkania. Postępowanie, obliczone na zrobienie wiatru, nie pierwsze, raczej typowe dla premiera Donalda Tuska, podważa autorytet władzy publicznej i państwa.

Po zapowiedzi, że nauczyciele będą dobrze zarabiali, że świetnie będą się miały pielęgniarki, że kastrować się będzie pedofilów, waluta euro zostanie wprowadzona w 2011 roku – pan premier Donald Tusk powinien powstrzymywać się przed dalszym „mieszaniem powietrza”, a skoncentrować się na skutecznym rozwiązywaniu problemów. Otwarte Fundusze Emerytalne dbają o swoje interesy w ramach obowiązującego prawa, a premier nie zarzucił OFE naruszenia prawa.

To prawo jest złe, co do tego nie ma wątpliwości. Wątpliwości nie mają szczególnie przyszli emeryci, których kosztem OFE budują swój nieuzasadniony dobrobyt. Koalicja rządząca wspólnie z prezydentem RP może i powinna to prawo zmienić.

Spotkanie premiera z kierownictwami OFE miałoby sens, gdyby jego celem była konsultacja projektu ustawy, przed skierowaniem go do Sejmu lub zakomunikowanie kierunków zmian w projekcie rządowym, skierowanym pod obrady parlamentu. Mimo ciągłych zapowiedzi Platformy Obywatelskiej o gotowości do podjęcia reform, szuflady z ustawami pozostają puste. W takiej sytuacji niewiele może pomóc „swój” prezydent, bo po prostu nie ma czego podpisywać.

Panie premierze, jak długo będziemy zmuszani do obserwowania ruchów pozornych, zagrań maskujących brak umiejętności lub chęci do podejmowania rzeczywistych wyzwań?

To nie jest uprawianie polityki, tylko działalność reklamowa. Czy chce Pan powiedzieć, że Polacy padli ofiarą oszustwa wyborczego ze strony Platformy Obywatelskiej? Jeśli tak, to czas na dymisję!

Jan Wadoń

Radomice – Lipno, 29 sierpnia 2010 r.


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Żałuję!

* Żałuję, że w drugiej turze wyborów prezydenckich głosowałem na Bronisława Komorowskiego, mimo że do lokalu wyborczego szedłem ze szczerym zamiarem skreślenia obu kandydatów…

Cóż to za prezydent, który nie potrafi rozwiązać pierwszej prostej sprawy krzyża przed Pałacem Prezydenckim, „bronionego” przez grupkę fanatyków? Czy celowo czeka na eskalację konfliktu? Jeśli tak, to niech powie w imię czego? Tego krzyża nie powinno być tam już dawno, a dla jego przeniesienia w godne i właściwe mu miejsce powinien wystarczyć majestat państwa i autorytet urzędu prezydenta. Jedno i drugie pan prezydent Bronisław Komorowski niszczy od pierwszych dni urzędowania.

Cóż to za prezydent, który chce umieścić tablicę na Pałacu Prezydenckim, a jednocześnie dopuszcza do jej odsłonięcia półśrodkami, prawie ukradkiem. Panie Prezydencie, albo uznaje Pan, że zgodnie z konstytucją, w państwie neutralnym światopoglądowo nie ma miejsca dla krzyża na terenie najwyższego urzędu Rzeczypospolitej, albo świadomie dopuszcza Pan do łamania prawa i sam to prawo łamie!

Albo uznaje Pan, że właściwą formą uczczenia pamięci ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem jest umieszczenie tablicy na Pałacu Prezydenckim i nadaje temu wydarzeniu właściwą rangę, albo taki wariant Pan odrzuca, a nie chowa głowę w piasek.

Jako obywatel Rzeczypospolitej Polskiej mam prawo oczekiwać od Prezydenta RP umiejętności podejmowania decyzji, a nie uników i półśrodków, w których na dodatek wtóruje premier i przewodniczący rządzącej partii. Strach pomyśleć, w jakim chaosie i w jakiej anarchii znajdziemy się za kilka miesięcy.

W drugiej turze wyborów prezydenckich zagłosowałem, w moim przekonaniu, na „mniejsze zło”. Okazuje się, że nie można dokonywać wyboru między „pożarem”, a „powodzią”. Oba żywioły, chociaż różne, okazują się równie niszczące.

Niech to doświadczenie będzie dla nas wyborców nauczką na przyszłość.

Jan Wadoń

Radomice, Lipno, 12 sierpnia 2010 roku


 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Krzyż w służbie polityki dzieli społeczeństwo

* Mamy kolejną wojnę o krzyż. Tym razem ten, postawiony przez harcerzy, przed pałacem prezydenckim. Należy wierzyć, że jego postawienie było wynikiem autentycznej reakcji młodych ludzi na tragiczną katastrofę lotniczą pod Smoleńskiem.

Krzyż stoi na terenach pałacu prezydenckiego, a więc najwyższego urzędu Rzeczypospolitej Polskiej, której konstytucja gwarantuje neutralność światopoglądową państwa.

Ukształtowane w dwudziestoleciu demokratycznej Polski stosunki między państwem, a kościołem katolickim, stanowią podręcznikowy przykład hipokryzji z obu stron i pogardy dla stanowionego prawa. W myśl konstytucji Polska jest państwem neutralnym światopoglądowo, a w rzeczywistości państwem religijnym, z wszechobecną religią rzymskokatolicką.

Co z innymi religiami oraz ich symbolami? Czy polskie państwo zapewnia i zapewni eksponowanie ich symboli w skali równorzędnej do religii rzymskokatolickiej?

Jedną z istotnych cech demokracji jest poszanowanie praw mniejszości, w tym mniejszości religijnych. Jeśli uznajemy prawo do eksponowania symbolu wyznawców religii rzymskokatolickiej w państwowej przestrzeni publicznej, to takie samo prawo musimy przyznać wyznawcom wszystkich innych religii i związków wyznaniowych, legalnie działających w Polsce.

Wszędzie tam, gdzie w obiektach publicznych wisi krzyż, powinien wisieć półksiężyc, gwiazda Dawida oraz symbole wielu innych religii. Gdyby ten model był możliwy do zrealizowania, pozostanie pytanie, gdzie w tak „zagospodarowanej” państwowej przestrzeni publicznej jest miejsce dla niewierzących, pełnoprawnych obywateli Rzeczypospolitej? Gdzie jest miejsce w państwowej przestrzeni publicznej, „zagospodarowanej” wyłącznie krzyżem, dla wyznawców innych religii i niewierzących?

Współczesne demokracje już dawno rozwiązały ten problem. Rozwiązaniem jest nieudawana, a rzeczywista neutralność światopoglądowa państwa. Niekwestionowanym prawem i celem każdej religii jest szerzenie wiary i zdobywanie jej wyznawców we wszystkich krajach, na wszystkich kontynentach, ponad granicami państw.

Zadaniem demokratycznego państwa jest tworzenie warunków dla materialnego i intelektualnego bytu każdej jednostki oraz całego społeczeństwa, bez względu na wyznawaną religię i poglądy polityczne. Zadania tego nie spełnia państwo polskie, w którego instytucjach, zaczynając od Sejmu, przez większość urzędów, przedszkoli i szkół, wskazuje się jedynie słuszną religię i naucza jej za państwowe pieniądze. Wbrew zapisom Konstytucji, Rzeczypospolita Polska stała się państwem religijnym, a kościół katolicki podmiotem politycznym. Krzyż w coraz mniejszym stopniu jest symbolem religijnym, a staje się narzędziem walki politycznej.

„Obrona krzyża” przed pałacem prezydenckim jest kolejnym etapem jego użycia w zaostrzającej się walce, przede wszystkim między prawicą, a prawicą.
Powstała sytuacja powinna być punktem zwrotnym w kształtowaniu stosunków między demokratycznym państwem, a kościołami i związkami wyznaniowymi, w tym kościołem katolickim i jego wyznawcami. Ostatnie wydarzenia z krzyżem w tle osłabiły państwo, a ich dalsza eskalacja doprowadzi do anarchii. Najwyższy czas wprowadzić konstytucyjną neutralność państwa, w którym wyznawcy wszystkich religii oraz niewierzący będą czuli się równoprawni w państwowej przestrzeni publicznej.

Tylko państwo neutralne światopoglądowo zapewni swobodę poglądów każdemu obywatelowi z osobna, poszczególnym grupom społecznym oraz wspólnotom wyznaniowym.

Jan Wadoń
Radomice, Lipno, 3 sierpnia 2010 roku.

***
 

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Jestem pod wrażeniem...

Witam Pana bardzo serdecznie.
Na początku chciałam powiedzieć, że niezmiernie się cieszę, że taka osoba jak Pan reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej, europejskiej.
Jestem pod wielkim wrażeniem Pańskiej pracy i zaangażowania jako europosła, a kiedyś jako wiceministra obrony narodowej. Pamiętam jak ze śp. Jerzym Szmajdzińskim tworzyliście świetny tandem w tym resorcie...
Cieszę się również, że tak wybitny lewicowy polityk jak Pan –  wspierał Pana Grzegorza Napieralskiego w kampanii prezydenckiej.
Wierzę, że wybory samorządowe, jak i parlamentarne będą równie udane dla Sojuszu Lewicy Demokratycznej, jak te prezydenckie. Na zakończenie chciałam Pana bardzo gorąco pozdrowić i powiedzieć, że z takich eurodeputowanych, jak Pan jest się dumnym.

Z wyrazami szacunku

Monika (adres e-mail do wiadomości posła, 28 lipca 2010 r.)
 

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

IPN weryfikuje swoje błędne decyzje

*  W związku z tym, że PESEL został przez IPN błędnie zakwalifikowany do tzw. organów bezpieczeństwa państwa, każda osoba, wobec której wydana została taka decyzja, a następnie ZER dokonał obniżenia świadczenia emerytalnego, powinna wystąpić o weryfikację takiej decyzji do:

Dyrektor Biura Udostępniania
i Archiwizacji Dokumentów IPN
ul. Towarowa 28,
00-839 Warszawa
tel. 22-581-86-01; fax 22-581-86-34

A tutaj adresy kontaktowe, na które można przesyłać informacje o byłych funkcjonariuszach Departamentu PESEL (aby Instytut mógł zweryfikować dane podane w informacjach o przebiegu służby):
tel. 22-581-87-40,
maile można kierować na adres koordynatora zespołu:
joanna.sobotka@ipn.gov.pl  oraz  renata.soszynska@ipn.gov.pl

(Info zamieszczone na stronie www.zbfsop.pl, 19 lipca 2010 r.)

***

Wersja PDF Powiadom znajomego Drukuj

Najpierw zapoznać się ze swoimi aktami w IPN, potem do sądu

* Panie Europośle,
przesyłam Panu link do informacji z Sądu Okręgowego w sprawie aktualnych rozpraw sądowych, dot. obniżenia emerytur pracownikom służb PRL.

W artykule pod linkiem czytamy m.in.:

12 lipca br. rozprawy dot. odwołań o wysokość emerytur przeciwko ZER MSWiA w Warszawie w większości przypadków zostały odroczone. Sędzia po rutynowym pytaniu: czy odwołujący podtrzymuje odwołanie, pytała czy zapoznał/a/ się ze swoimi aktami osobowymi w w IPN.

Tego rodzaju pytanie ze strony Sądu pojawiło się po raz pierwszy od początku rozpatrywania odwołań o obniżeniu wysokości emerytur.

Ponieważ dotychczas żadna osoba tego nie uczyniła, sędzia cierpliwie tłumaczyła i zachęcała do zrobienia tego przy najmniejszych nieprawidłowościach, gdyż akta IPN bywają bardzo lakoniczne, niekompletne, pomijane są okresy służby, itp. Informowała, że w maju 2010 r. weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o IPN, które uprawniają każdego do występowania z wnioskiem o wgląd do własnych akt osobowych znajdujących się w IPN. Teoretycznie IPN w ciągu 7 dni powinien akta udostępnić, jeśli nie musi być prowadzona dodatkowa kwerenda."

Cały artykuł dostępny TUTAJ

Sprawa jest o tyle istotna, iż mogą się zapoznać  z tym wszyscy pokrzywdzeni emeryci, którzy jeszcze nie próbowali drogi sądowej.

Pozdrawiam

"zweryfikowany 07%" (dane adresowe do wiadomosci posła, 16 lipca 2010 r.)

***

 

Strona: 1, ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, 43 z 46